Dům je náš životní prostor a útočiště, které musíme udržovat pro optimální pohodu. Navíc jedním z nejpodstatnějších prvků k tomu, aby bylo vaše prostředí ještě příjemnějším prostorem, je vůně, která z něj vychází. Tato čichová přítomnost s větší pravděpodobností přispěje k vašemu vnitřnímu klidu a bude vědět, jak navodit lahodnou atmosféru lehkosti, aniž byste zapomněli na čistotu, která k ní patří. Je tu však malý problém. To, že si dokážete udržet okolní a stálou vůni. A k tomu není nic lepšího než směs, kterou nabízíme v tomto článku.

V první řadě může být užitečné si uvědomit, že přebytek chemikálií může být škodlivý pro zdraví a životní prostředí. Když se tedy člověk může uchýlit k přírodní alternativě, byla by škoda se o ni připravit. Zejména proto, že vám umožňuje přidat svůj osobní dotek pro vůni přizpůsobenou vašemu vkusu a preferencím.

Přestože jsou tedy produkty na trhu v mnoha ohledech atraktivní, nejsou jediné, které uspokojí vaše přání, pokud se chcete rozhodnout pro zdravější řešení. Ten, který vám dnes představíme, bude jistě jednomyslný. A z dobrého důvodu je vůně, která z ní vychází, nejen jemná, ale také šíří vůni čistoty po celém domě .

Vaše vlastní vůně

Směs, kterou vám ukážeme, vám ušetří spoustu nákladů na drahé produkty s chemickými vlastnostmi, které se nedoporučují pro vaše zdraví a pohodu, a přinese vám aroma, které kromě toho, že je levné, dokáže produkovat čichové vyzařování, které potěší vaše smysly a smysly vašich hostů.

změkčovač

Aviváž – Zdroj: spm

Ingredience, které budete potřebovat:

  • Lžíce jedlé sody
  • Dvě polévkové lžíce aviváže
  • Prázdná lahvička s rozprašovačem
  • Tři sklenice vlažné vody

Můžete získat esenciální olej dle vlastního výběru, který můžete přidat do ingrediencí. Velmi vhodná může být levandule , která je známá svými relaxačními vlastnostmi. Pro milovníky svěžích vůní může být výborným doplňkem tohoto přípravku také citronová silice. Ať už si vyberete jakoukoli, vězte, že stačí 10 kapek.

náplně ve spreji

Plnění spreje – Zdroj: spm

Připravte si přírodní směs:

1.Nejprve začněte tím, že do lahvičky s rozprašovačem nalijete dvě odměrky aviváže (vyberte jednu nejlépe organickou)

2.Poté přidejte vlažnou vodu a vše promíchejte, aby vznikla homogenní tekutina.

3.Nasypte lžíci jedlé sody a znovu protřepejte.

4. Nakonec přidejte esenciální olej dle vlastního výběru, abyste přizpůsobili vůni svého domácího spreje.

Láhev pevně uzavřete, aby se všechny ingredience dobře protřepaly. Mějte na paměti, že musí tvořit homogenní směs, aby na tkaninách nezůstaly skvrny.

Nyní, když je váš rozprašovač připraven a můžete konečně uklízet svůj domov a zároveň si užívat skvělou vůni, nezapomeňte zacílit na klíčové oblasti vašeho domova, abyste dosáhli nejlepších výsledků. To se týká závěsů, křesel nebo dokonce látkových poufů, které mohou zadržovat nepříjemné pachy nebo prostě pachy z vaření, když se šíří po domě.

Pozor

Pokud máte doma zvířata , ConsoGlobe doporučuje vyvarovat se postřiku vašeho interiéru přípravkem na bázi esenciálních olejů, protože nejsou ani zdaleka vhodné pro naše čtyřnohé přátele, zejména kočky, které mají velmi suchou pokožku. V tomto případě je nejlepší držet se tří hlavních složek směsi, a to vody, jedlé sody a aviváže.