Pravidelně se používá k přípravě pečeného kuřete, quiche, koláčů, gratinů, lasagní nebo i pizzy, ale někdy zapomínáme na důkladné čištění. Trouba je neustále konfrontována s stříkajícími potravinami, které mohou vést k odolným skvrnám a nepříjemným pachům. Pro odstranění nečistot a lesku tohoto spotřebiče je nezbytné jej otřít, vydrhnout a vydezinfikovat správnými přípravky. Zde je přípravek na údržbu, díky kterému bude vaše trouba zářit během několika minut.

Zatímco někteří si na čištění trouby kupují odmašťovače naplněné chemikáliemi, jiní raději používají k čištění a odmašťování svého spotřebiče ekologické prostředky, aniž by poškozovali životní prostředí. Objevte přírodní produkt, který odstraňuje skvrny a nečistoty a čistí všechny povrchy trouby, aniž by ji poškodil.

Čisticí prostředek, který navrací troubě lesk

Mezi nejimpozantnější ekologické čisticí prostředky proti špíně, skvrnám, rzi, vodnímu kameni a nepříjemným pachům  najdeme slavný bílý ocet . Tento základní čisticí prostředek se ukazuje jako ekonomická , praktická a všestranná přísada. Chcete-li vyčistit plech trouby a odstranit zbytky jídla a připálený tuk, můžete se rozhodnout pro tento přírodní odmašťovač.

efektivní čištění

Velmi účinný čistič – Zdroj: spm

Budete potřebovat:

  • 2 lžíce bílého octa
  • Trochu vody

Pro důkladné vyčištění vnitřku i vnějšku trouby nalijte bílý ocet do rozprašovače a přidejte vodu. Zamíchejte a směs nastříkejte na stěny, plech a okna trouby. Nechte působit přes noc, aby se mastnota snáze sundala. Následující den jemně otřete všechny povrchy hadříkem z mikrovlákna a poté otřete měkkým suchým hadříkem, abyste odstranili přebytečnou vodu.

čištění trouby

Čištění trouby – Zdroj: spm

Chcete-li účinně bojovat proti zápachu, můžete po tomto triku použít také jedlou sodu  . K tomu stačí smíchat jedlou sodu s vodou, dokud se nevytvoří pasta. Poté těsto rozetřete na rošty a plech na pečení a nechte 15 minut působit. Nakonec pomocí vlhkého hadříku odstraňte produkt a otřete suchým hadříkem všechny povrchy vašeho zařízení pro optimální čištění.

přírodní produkty

Přírodní produkty pro ekologickou údržbu domácnosti – Zdroj: spm

Další přirozené tipy na čištění trouby

– Citron

Stěny trouby, když jsou špinavé a ucpané, se mohou obtížně čistit. Vězte, že v košíku s ovocem již máte potřebné suroviny. Je to citron.  Tento citrusový plod, oceňovaný pro svou svěžest, dobrou vůni a odmašťovací a antibakteriální vlastnosti, je víceúčelovým prostředkem pro přirozené čištění vnitřku trouby. Chcete-li to provést, musíte provést následující:

Z citronu vymačkejte šťávu a nalijte do misky. Namočte do nádoby houbičku a navlhčete stěny trouby. Nechte přípravek několik minut působit.

Vymačkejte šťávu z dalšího citronu a dejte do misky, kterou dáte do trouby. Zapněte ji na 180° a troubu zahřívejte 30 minut. Nečistoty a zbytky se tak změkčí a snáze se odstraní. Poté stěny trouby potřete houbičkou a máte hotovo!

– Novinový papír

Jedním z nejneobvyklejších triků je použití novin k čištění trouby. Chcete-li to provést, vezměte duplikát listu novin a srolujte jej do koule. Mírně navlhčete a poté otírejte stěny trouby. Výsledek vás jistě ohromí a vaše trouba bude jako nová!

Před manipulací s domácími výrobky, a to i přírodními, si nezapomeňte vzít rukavice pro domácnost, abyste předešli případným nepříjemnostem.