Byla to Suki Waterhouse, anglická herečka a modelka, která vyzkoušela experiment mytím vlasů Coca-Colou, aby zahustila své jemné vlasy. Vysvětluje, že tato technika jí umožňuje dodat vlasům objem a texturu. Od té doby vyzkoušelo techniku ​​krásy mnoho vlogerů na YouTube. Tip top nebo flop?

Umýt si vlasy Coca-Colou?

Coca-Cola je kyselý nealkoholický nápoj obsahující sycenou vodu, cukr, kyselinu fosforečnou, kofein, přírodní aromatické přísady a umělá potravinářská barviva. Seznam ingrediencí upřímně řečeno není atraktivní při aplikaci na její vlasy. A ještě!

Novinář z Daily Mail, překvapený takovými odhaleními, tomu chtěl přijít na kloub a provedl experiment. Výsledek: vlasy jsou ve skutečnosti objemnější a lesklejší.

Skutečně by se zdálo, že opláchnutím vlasů tímto nápojem ingredience, které se usadí na pokožce hlavy, jim dodají texturu.

Coca-Cola navíc díky svému kyselému pH uzavírá vlasovou kutikulu a dodává jim ten lesk. Bikarbonát jim dodává objem.

vlasy z cocacoly 1

Coca Cola na vlasy – Zdroj: spm

Skutečný zájem o vlasy?

Ale dejte si pozor na tuto aplikaci, která vypadá docela šíleně. Pokud chcete experiment vyzkoušet i vy, uvědomte si, že obsah cukru v nápoji a jeho kyselost mohou být nebezpečné. Kukuřičný sirup a další přísady se mohou usazovat na pokožce hlavy a vést k problémům, jako je svědění, lupy a vypadávání vlasů.

Pokud chcete experiment vyzkoušet, nezapomeňte si vlasy a pokožku hlavy po umytí sodou důkladně opláchnout.

Používejte jemný šampon na vlasy.

Před opláchnutím si vlasy vždy rozčešte.

vlasy z cocacoly 2

Coca-cola na vlasy – Zdroj: spm

A co je nejdůležitější, nepoužívejte tento nápoj často na vlasy. Mohlo by to připravit vaše vlasy o jejich přirozený lesk a vlhkost.

Coca-Cola vám vlasy rozhodně nevyčistí! Spíše přidává do vlasů cukr, kofein, sycenou vodu a další přísady. I když se zdá, že to funguje raz dva, z dlouhodobého hlediska to ovlivní povahu vašich vlasů a vlasové pokožky. Trik, který se nemusí nutně doporučit.

Technika krásy rozděluje a vyvolává debatu. Tip top nebo flop? Buď soudcem!