Rýže je nabitá živinami, jako je hořčík. Vodu z této cereálie nevyhazujte! A z dobrého důvodu vám tato tekutina může být velmi užitečná pro váš domov. Tento zdroj vitamínů a minerálů vám může pomoci s vaším zdravím a krásou.

Po nasypání rýže do vroucí vody máme často tendenci nezadržovat tuto tekutinu bohatou na živiny. To poslední je však pro vaše tělo a vaši krásu neocenitelné. Zde je návod, jak jej používat denně.

K čemu slouží voda na vaření rýže?

Při nalévání rýže do vroucí vody máme často tendenci vylévat zbývající vodu po jejím uvaření do odpadu. Už  jen pár šálků této tekutiny  pro vás může být velkým přínosem pro vaše zdraví a krásu.

rýže basmati

Basmati rýže – Zdroj: spm

1- Rýžová voda může být použita k boji proti zánětu kůže

Po dodržení doby vaření je čas scedit rýži, přísadu s mnoha zdravotními přínosy  . Místo vylévání vody do dřezu  umístěte pod sítko velkou misku . A z dobrého důvodu je tato tekutina zdrojem živin, kterými můžete bojovat proti nedokonalostem a zánětům pleti. Podle neoficiálních důkazů je zvláště účinný proti ekzémům a také poskytuje pokožce hydrataci. Abyste si to užili, nalijte vodu z vaření do formy na led, kterou necháte odpočinout v mrazáku. Aplikujte led, který si dáte do obkladu, na obličej, dokud neroztaje. S nedokonalostmi se můžete rozloučit.

2- Rýžová voda vám pomůže lépe upravit poškozené vlasy

Voda na vaření rýže je  zdrojem vitamínů a minerálů  , které mohou sloužit jako výživný přírodní fixátor vlasů. Abyste toho využili, nakapejte do této tekutiny 20 kapek mátového nebo rozmarýnového esenciálního oleje, který dáte do lahvičky opatřené rozprašovačem. Postříkejte si vlasy touto tekutinou. Díky tomuto namáčení bude vaše hříva ukázněnější a budete se méně krepovat. Zbavíte se uzlů ve vlasech a nebudete mít potíže s jejich rozčesáváním.

uvařit rýži

Uvařte rýži – Zdroj: spm

3- Rýžová voda je přírodní kondicionér a zvlhčovač

Namáčení vlasů množstvím vody na vaření rýže je gesto, které si osvojíte ve své vlasové rutině  , abyste suchým, krepatým a poškozeným vlasům dodali lesk a hydrataci. K tomu smíchejte půl šálku tohoto zdroje antioxidantů, dvě polévkové lžíce rýže, pár kapek arganového oleje a 6 kapek mátového esenciálního oleje. Vše nalijte do mixéru, dokud  nezískáte krémovou pastu, kterou propasírujete přes sítko  , abyste odstranili hrudky. Tuto vlasovou masku stačí nanést do délek vlasů, nechat působit, rozčesat a důkladně opláchnout!

objem vody na vaření

Objem vody na vaření rýže – Zdroj: spm

4- Rýžová voda může hloubkově vyživit vaši pokožku

Po vychladnutí vařící vody z těchto zrn použijte půl hrnku, který smícháte se čtvrtinou uvařené rýže. Poté přidejte 5 kapek oleje z čajovníku účinného proti skvrnám a 3 polévkové lžíce mandlového oleje. Tyto ingredience míchejte, dokud nezískáte krémovou pastu. Nanášejte tento zdroj vitamínů a minerálů  na obličej pomocí štětce. Nechte masku působit 10 minut a poté opláchněte studenou vodou. Ohromující přípravek a ošetření obličeje pro výživu suché pokožky.

sceďte rýži

Sceďte rýži – Zdroj: spm

5- Rýže poskytuje lesklé a hedvábné vlasy

Vodu na vaření z rýžových zrn lze použít k výrobě vlastního vlasového tonika pro zářivou hřívu  . Až skončíte s vařením této cereálie, použijte tuto vychlazenou tekutinu k nalití na vlasy  jako oplach . Nechte jej na hřívě jeden den, poté opláchněte. Jedno je jisté: bez tohoto domácího tonika plného nutričních hodnot se neobejdete!

opláchněte rýžovou vodou

Opláchněte rýžovou vodou – Zdroj: spm

6- Voda na vaření rýže bojuje proti průjmu

Po uvaření rýže vodu z vaření pečlivě uschovejte. Po vychladnutí přelijte do nádoby a pijte z hrnečku. Tato tekutina je impozantní v boji proti průjmu.  Doporučuje se pít s mírou  , protože může obsahovat stopy arsenu.

použijte rýžovou vodu

Použijte rýžovou vodu – Zdroj: spm

Jak jistě víte, několik objemů vody na vaření rýže vám může poskytnout mnoho výhod. Uchovávání této tekutiny v chladničce je zvykem, který si musíte absolutně osvojit!