Zde je návod, jak hloubkově vyčistit pračku pomocí geniálního triku
Není to jen naše oblečení, které potřebuje vyčistit, protože zařízení, které je pere, to potřebuje stejně. V průběhu času mají naše pračky tendenci se špinit tím, že shromažďují zbytky mýdla a další nečistoty, které je třeba co nejdříve odstranit. Ukážeme vám, jak je důkladně vyčistit, pomocí receptu, který zahrnuje použití přírodních a impozantních přísad, pokud jde o čistotu. Podpůrné rady.
Naučit se udržovat pračku je důležitým krokem k tomu, abyste se vyhnuli nepříjemnostem, jako je nepříjemný zápach, tvorba plísní, špíny nebo dokonce vodního kamene. To vše jsou prvky , které mohou bránit správnému fungování stroje s rizikem, že se na oblečení stanou kontraproduktivní. A z dobrého důvodu mohou být špinavější než dříve. Abyste tomu zabránili, následující trik využije dezinfekční a deodorační sílu jedlé sody.


Bubnová pračka – Zdroj: spm
Jak efektivně a přirozeně čistit pračku?
Pokud je tato metoda vynikající pro údržbu vaší pračky , pamatujte, že klíčem k vždy čerstvé a čisté pračce je její pravidelné čištění . To také umožní, aby vydržel déle.
Co budete potřebovat:
- Horká voda
- 2 hrnky jedlé sody
- 2 šálky bílého octa
- 10 kapek esenciálního oleje
Chcete-li začít, spusťte stroj naprázdno přidáním šálku jedlé sody přímo do bubnu. Tímto způsobem se usazeniny mýdla a aviváže postupně rozpadnou. Poté aktivujte mycí cyklus horkou vodou a nechte jej pracovat 30 minut až 1 hodinu.


Roztok na čištění pračky – Zdroj: spm
Jakmile je tento cyklus dokončen, otevřete dvířka pračky, aby se na chvíli vyvětrala, poté přidejte 2 šálky bílého octa a 10 kapek levandulového nebo eukalyptového esenciálního oleje. Dvě složky , které pomohou odstranit minerální usazeniny a plísně . Poté spusťte druhý mycí cyklus na nejvyšší teplotu, abyste snadněji rozbili usazeniny nečistot a pomohli bojovat proti nepříjemným pachům.
Po skončení cyklu pak můžete provést rychlé čištění, otřete buben hadříkem z mikrovlákna namočeným v octě. Pokud uvidíte skvrny, můžete je přetřít houbičkou namočenou v jedlé sodě a vodě.
Všimněte si také, že pryžová těsnění praček obsahují několik bakterií a jiných nečistot. Pro tuto část zařízení namočte čistý hadřík do roztoku octa a 10 kapek tea tree oleje nebo jiného dle vašeho výběru a poté vydrhněte.
Kromě toho je údržba stroje o to důležitější , aby se zabránilo usazování žmolků na oblečení.


Čištění pryžového těsnění – Zdroj: spm
Nezanedbávejte vnější prvky pračky
Nezapomíná se ani na exteriér stroje. Hovoříme tedy o zásuvce na prací prostředek, dvířkách a průzoru a všech nepřístupných částech, jako jsou štěrbiny spotřebiče. Otřete tedy vnitřní a vnější stranu dvířek roztokem vody a octa , přičemž dbejte na to, abyste příslušné povrchy důkladně vydrhli. Poté vyčistěte zvláště znečištěná místa vaší pračky domácím univerzálním čističem a poté opláchněte vlhkým hadříkem. Udělejte totéž pro ostatní externí součásti.
Další tipy na údržbu pračky
Aby se na vašem prádle nedostala vlhkost, musíte jej odstranit, jakmile skončíte s praním. Zapomeňte na aviváže ve prospěch výše zmíněných alternativ. Aviváž má tendenci zanechávat zbytky na pračce a na prádle, což způsobuje nepříjemný zápach . Totéž platí pro prací prostředek, který se při použití ve velkém množství pravděpodobně otiskne na stěny spotřebiče a způsobí nepříjemný zápach.
Tolik metod a rad, které jsou v souladu s nejčistším ekologickým duchem, na rozdíl od chemických produktů, které zůstávají zdraví a životnímu prostředí škodlivé. Vždy se také hodí využít babičkovských triků jako je použití citronu v pračce k získání bělejšího prádla.