Díky tomuto triku se můžete s horkým voskem rozloučit. A z dobrého důvodu je tato medová technika perfektní pro odstranění chloupků na obličeji. Tato bezbolestná metoda vám umožní dokonalou epilaci, pokud ji budete používat několik týdnů.

Místo toho, abyste tlačili dveře kosmetického salonu, proč ne voskovat přirozeně. Tento medový tip odstraňuje chloupky a zároveň zabraňuje jejich opětovnému růstu. Je ideální pro citlivé oblasti, jako je obličej!

Jak používat med k depilaci obličeje?

Spíše než použít proužek studeného vosku na obličej, zvolte přírodní metodu odstranění chloupků bez podráždění. Tento medový přípravek vymaže vlasový folikul pro dokonalý výsledek . S drobnými pupínky způsobenými voskem se můžete rozloučit.

složka s exfoliačním účinkem

Ingredience pro exfoliační efekt – Zdroj: spm

Jak si tímto trikem navoskovat obličej?

Pro bezbolestné a účinné odstranění chloupků budete potřebovat:

  • 1 lžíce ovesné pasty
  • 2 lžíce medu
  • 2 polévkové lžíce citronové šťávy , nezastavitelná zdravá potravina .

Nejprve začněte drcením obilovin v hmoždíři, dokud se nevytvoří jemný prášek, než přidáte ostatní přísady. Po promíchání a získání husté pasty naneste pastu na obličej a počkejte 15 minut. Nakonec už stačí jen opláchnout obličej. Pro dosažení nejlepších výsledků  používejte tuto metodu až 3krát týdně . Již po měsíci zaznamenáte výrazný rozdíl. Tato exfoliační technika se nedoporučuje pro osoby s citlivou a reaktivní pokožkou, zejména kvůli citlivosti na citrony.

dokonalé odstranění chloupků

Dokonalé odstranění chloupků – Zdroj: spm

Existují i ​​jiné techniky odstraňování chloupků na obličeji a všech oblastech těla

Kromě medové techniky existují i ​​jiné způsoby, jak se obejít bez tradičního vosku nebo břitvy. Tyto přírodní metody zabraňují opětovnému růstu chloupků  pro čistou pokožku bez nežádoucích chloupků.

1-Tato směs odstraňuje chloupky na obličeji

Chcete-li zpomalit růst chloupků a znovu získat hebkou pokožku, je tato přirozená metoda odstraňování chloupků impozantní. Lze jej použít na citlivou oblast, jako je obličej, ale i podpaží, horní ret, linie bikin nebo záda.  Budete si muset přinést lžíci kokosového oleje , lžíci kurkumy, esenciální olej z levandule, esenciální olej z čajovníku, lžíci jedlé sody, lžičku medu a lžíci slané vody. Všechny tyto ingredience míchejte, dokud nezískáte hladkou pastu.. Aplikujte tento přípravek na depilovanou oblast a nechte působit až 20 minut. Chcete-li pozorovat přesvědčivé výsledky, bude nutné toto gesto používat třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Kurkuma umožňuje zjemnit vlasy, obarvit je a zabránit opětovnému růstu vlasů. Jemná alternativa k tradičnímu voskování, která může způsobit zarůstání chloupků a podráždění.

hladká kůže

Hladká pokožka – Zdroj: spm

2-Tato technika vám pomůže odstranit chloupky na obličeji

K navoskování všech oblastí použijte dužinu z papáje, do které přidejte dvě polévkové lžíce kurkumy, což je přísada s mnoha výhodami . Stejně jako předchozí prostředky nechte tento přírodní produkt působit až 15 minut  se stejnou frekvencí jako ostatní techniky odstraňování chloupků.

Jak jste pochopili, k odstranění chloupků na obličeji můžete upřednostňovat exfoliaci jako metodu odstranění chloupků. Jedna věc je jistá: tento rituál vám umožní pozorovat přesvědčivé výsledky za několik týdnů!