Po Vánocích je Silvestr tím nejzvláštnějším dnem, protože je součástí života, který sdílíme se svými blízkými. Je čas na párty, přípitek, konfety a ohňostroje! To vše však nezbavuje náš dům nečistot. Naopak právě v těchto dnech musíme dbát na čistotu nejvíce. Zejména musíme bedlivě hlídat balkon, místo, kam chodíme hlavně o půlnoci slavit Nový rok.

Zde je návod, jak vyčistit špinavý balkon po Silvestru!

Než začnete, je důležité dát vám několik tipů, abyste mohli svůj balkon vyčistit tím nejlepším možným způsobem, aniž byste se příliš unavili.

Odstraňte nebo vypněte vánoční osvětlení a girlandy:  tento krok je důležitý z bezpečnostních důvodů a proto, že by mohly překážet správnému úklidu balkonu.

Posbírejte zbytky:  Silvestr je synonymem oslav, proto kromě ohňostroje slavíme také konfetami. Zbytky jsou přilepené na balkoně a musí se proto opatrně odstranit vysavačem nebo smetákem s tuhými štětinami.

Nejprve vyčistěte okenice a žaluzie:  I když to může vyžadovat určité úsilí, je dobré nejprve vyčistit okenice a žaluzie, pokud jsou špinavé. Balkon se při čištění výše uvedených věcí snadno zašpiní, takže by bylo kontraproduktivní je po úklidu balkonu umývat.

Nyní, když jste viděli program, který na vás čeká, přejděme do  fáze čištění balkonu  !

Hlavní složkou tohoto čištění je bílý ocet, který odmašťuje, odstraňuje skvrny a důkladně čistí.

Samozřejmě, pokud nemáte bílý ocet, můžete použít jakýkoli jiný druh octa.

Ocet můžete použít na všechny typy balkonů, kromě mramorových a dřevěných balkonů, které jsou choulostivější a vyžadují specifické produkty.

Naplňte kbelík horkou vodou a dejte do něj 2 sklenice octa. Poté pokračujte v praní  a dávejte pozor, abyste látku příliš nenamočili, protože by voda mohla kapat na balkony ve spodní části a zašpinit je.

Proveďte několik průchodů a v případě potřeby vyměňte vodu, jinak zápach zůstane a čištění nebude účinné.

V případě odolných nečistot proveďte první průchod otřením koštětem s měkkými štětinami a poté omyjte hadříkem z mikrovlákna.

dřevěný balkon

Dřevěný balkon – Zdroj: spm

Pro mramorové a dřevěné balkóny

Jak bylo uvedeno výše, ocet nelze použít na mramorové a dřevěné balkony.

I když je vzácné najít balkonové dlaždice z těchto materiálů, přesto je důležité vědět, jak je umýt, aby nedošlo k jejich poškození.

Nejúčinnějšími ingrediencemi jsou v tomto případě jedlá soda a marseillské mýdlo  .

Připravte si směs z jedné lžíce jedlé sody a jedné lžíce tekutého mýdla a míchejte, dokud není směs homogenní.

Použijte lžíci tohoto přípravku v kbelíku na mytí balkonu.

Pokud nemáte tekutou verzi marseillského mýdla, můžete 1 polévkovou lžíci hoblin rozpustit ve vodě.

Tato směs rozšíří jemnou vůni a balkon provoní!