Pánve jsou nepostradatelnou součástí kuchyně. Je těžké je udržovat v dobrém stavu, protože mají tendenci se rychle špinit a mastit, zejména na spodní části, což jim dodává nedbalý a lepkavý vzhled.

Může být lákavé je vyhodit a koupit nové, když ztmavnou, ale to není nutné, protože je možné je znovu rozzářit pomocí produktů, které máme všichni doma.

Existuje několik triků, jak udržet pánve jako nové, například je nezalévat studenou vodou, dokud jsou ještě horké, aby si zachovaly své nepřilnavé vlastnosti. Pokud je pro vás příliš pozdě a na vašich je mastný film, který se zdá být neodstranitelný, nebojte se: zde je několik tipů, jak je udržet lesklé. 

pekáče

Jedlá soda – Zdroj: spm

K čištění: jedlá soda a ocet

Kromě odstranění nečistot tento trik pomáhá odstranit nepříjemné pachy a dezinfikovat nádobí  . Nasypte jedlou sodu pod pánev nebo kastrol, dokud nebude zcela zakrytá až po okraj, a poté navrch přidejte ocet. Nechte sedět asi 20 minut a poté místo trpělivě vydrhněte krouživými pohyby houbičkou.

pánve

Pánve – Zdroj: spm

Pro obnovení lesku: čistič sklokeramiky

Pokud se používají k lesku varné desky, lze je použít i na dno pánve . Rozetřete trochu čisticího prostředku, který obvykle používáte k čištění keramických varných desek. K odstranění zbytků použijte hliníkovou drhnoucí houbu, která se díky působení přípravku snadno odstraní. Nezapomeňte pánev důkladně opláchnout mýdlem a vodou.a