Jste příznivci recyklace a zahradničení? Takže nevyhazujte zbytky jídla! Věděli jste, že své oblíbené ovoce a zeleninu je možné vypěstovat jen ze zbytků jídla, které často končí v koši? Představte si, že už si ho nikdy nebudete muset kupovat? To by nebyl luxus!

Protože ano, díky vašemu plýtvání potravinami je zcela možné pěstovat nové rostliny ve vaší zeleninové zahradě! A co může být uspokojivější než dát druhý život stonkům a semenům našeho ovoce a zeleniny, jen s trochou půdy, vody a slunce?

Zde je 12 produktů, které si můžete snadno vypěstovat doma ze zbytků jídla, které už máte. Postupujte podle našich praktických rad, jak omezit plýtvání potravinami a mít čerstvé produkty na dosah ruky!

1. Celer

Tato zelená zelenina, nevyhnutelná pro zdravou výživu, poskytuje všechny mikroživiny, vlákninu a vitamíny (K, B6, C) nezbytné pro dobré zdraví. Jeho listy a semena jsou křehké a křupavé, jsou důležitým zdrojem antioxidantů, které bojují proti rakovině a dalším nemocem. Kéž bys nikdy nedošel?

Odstraňte asi 5 cm od spodní části řapíkatého celeru a vložte jej do hluboké misky naplněné vodou, přičemž vršek denně podlévejte, aby zůstal vlhký. Vyměňte vodu za čerstvou každý druhý den, dokud si nevšimnete, že se objevují nové kořeny, které začnou růst. Poté je přesaďte do země.

2. Aromatické byliny

Pažitka, bazalka, tymián, kopr, koriandr, petržel… Naše vařená jídla by byla velmi nevýrazná bez chuti těchto aromatických bylinek, které zvýrazňují chuť našich jídel. Jako bonus jejich významný příspěvek vitaminu K a chlorofylu pomáhá bojovat proti všem volným radikálům, které spouštějí kardiovaskulární onemocnění. Tyto bylinky se velmi často pěstují v zeleninových zahradách a dnes mají své místo také v aromaterapii a fytoterapii. Skutečná úleva mít je stále doma!

Většina bylinek se množí řízkováním: uřízněte uzlík a odříznutou část umístěte do hrnce s vodou na parapet. Vodu vyměňujte denně nebo každý druhý den, dokud nevyraší kořeny, a poté přesaďte do nádoby nebo půdy  .

3. Česnek

Česnek velmi bohatý na chuť a nízký obsah kalorií je jednou z nejpoužívanějších přísad při vaření. Nelze ignorovat: dodává chuť našim pokrmům a ukazuje se, že je nevyčerpatelným zdrojem zdravotních výhod díky koktejlu antioxidantů.

Česnek je jednou z nejsnáze pěstovatelných potravin z kuchyňských zbytků. Jednoduše vezměte hřebíček a umístěte je do země špičatou stranou nahoru ve vzdálenosti 10-15 cm od sebe. Na podzim je vysaďte venku. Kdykoli jindy je zasaďte do nádoby a vychutnejte si léčivé účinky zeleného česneku.

4. Zázvor

Kromě své legendární pověsti afrodiziaka je zázvor velmi oblíbený pro svou jedinečnou chuť, výraznou šťavnatou a lehce pikantní chuť. Je velmi přítomen v asijské a orientální kuchyni a je také známý pro své četné terapeutické vlastnosti. Tento silný protizánětlivý prostředek podporuje trávení, snižuje migrény, předchází srdečním onemocněním, omezuje nevolnost… a seznam by mohl pokračovat! Chcete si ho pěstovat doma?

 Kořen zázvoru namočte   přes noc do teplé vody, poté jej zasaďte do nádoby, zasypte zeminou a umístěte na slunné místo.

5. Zelená cibule

Zelené cibule

Zelená cibule – Zdroj: spm

Na půli cesty mezi klasickou cibulí a pažitkou je zelená cibulka vynikajícím zdrojem minerálů, vitamínů a vlákniny, která usnadňuje trávení. Abyste zahnali všechny střevní neduhy, je to zelenina, kterou potřebujete! Takže, dokud to děláte, proč si to nevypěstovat doma?

Pokud používáte pouze zelenou část cibulí, uložte bílou část s malým množstvím zelené a umístěte ji do vody ke slunnému oknu. Pravidelně přidávejte vodu nebo je přesaďte do květináče   se zeminou pro delší použití.

6. Salát

Lehký a osvěžující hlávkový salát zůstává nezbytný ve většině našich salátů. A právě jeho pravidelná konzumace není pro zdraví zanedbatelná, protože je to studnice ctností: je vybavena všemi minerály, živinami a vitamíny, které tělo potřebuje. Jako bonus hlávkový salát s vysokým obsahem vlákniny velmi zasytí a podporuje dokonalé trávení. Ve vaší zeleninové zahradě bude mít ideální místo!

Pokud obvykle vyhazujete zbytek salátu, oddělte ho od listů a vložte do misky s vodou. Vodu přidávejte denně nebo obden. Po dvou týdnech si všimnete vzhledu nových čerstvých listů!

7. Papriky

papriky

Papriky – Zdroj: spm

Červené, zelené a žluté papriky, které se jí syrové nebo vařené, jsou součástí našeho každodenního jídla. Kromě jemné, šťavnaté a někdy kořenité chuti jsou důležitým zdrojem vitamínů (A a C), vlákniny a antioxidantů, které stimulují střevní průchod, zabraňují některým kardiovaskulárním onemocněním a riziku rakoviny. Místo toho, abyste se rychle zbavovali jejich semínek, uložte si je a vypěstujte si vlastní papriky doma!

Zasaďte je přímo do země a pravidelně zalévejte. Jakmile vzejde nová rostlina, přesaďte ji do větší nádoby nebo ven, kde se jí bude nejlépe dařit na přímém slunci a v teplých teplotách.

8. Brambory a batáty

Ať už jsou smažené nebo dušené, brambory jsou jistě nejoblíbenějším jídlem na světě. Určitě, jelikož je dost kalorický, je lepší ho konzumovat s mírou. Ale i když se nedoporučuje při dietách, neměl by být přehlížen, protože jeho zdravotních přínosů je nespočet: tento škrob je velmi bohatý na draslík, hořčík, železo, zinek a měď. Jen to !

Chcete-li brambory vypěstovat doma, použijte tento důmyslný trik: nakrájejte brambory na 2-palcové kousky a nechte je několik dní sušit. Brzy na jaře pak zasejte přímo do země a brzy až v polovině léta si vychutnejte domácí brambory s máslovou chutí.

9. Jahody

jahody

Jahody – Zdroj: spm

Malý červený a masitý plod, snadno rozpoznatelný, jahoda má lehce nasládlou a kyselou chuť, která je potěšením pro cukráře. Ale kromě svého smyslného aspektu je toto ovoce velmi bohaté na vitamín C, vlákninu, antioxidanty a minerály. Jahody s nízkým obsahem kalorií jsou proto plné ctností pro posílení imunitního systému. Chcete mít své vlastní jahodové pole?

Opatrně odřízněte vnější slupku (obsahující semena) z jahody nebo semena extrahujte pomocí pinzety. Semínka umístěte do nádoby se zeminou, zasypte zeminou, umístěte na slunné místo a pravidelně zalévejte. Na jaře přesaďte jahodové klíčky do květináče nebo na venkovní zahrádku.

10. Rajčata

Stejně jako brambory jsou v naší kuchyni nezbytné rajče! Je těžké si představit boloňskou omáčku bez rajčat! Aniž bychom zapomněli na všechny naše čerstvé saláty, které by bez této zeleniny (nebo v botanice ovoce) neměly tuto jedinečnou a voňavou chuť. Někdy křupavé a šťavnaté, někdy kyselé nebo sladké, rajče nejen hydratuje a osvěží, je plné vitamínů a antioxidantů. Účinně bojuje proti špatným tukům a díky obsahu draslíku snižuje hypertenzi. Na co čekáte, až si ho vypěstujete na zahradě?

Jednoduše zasaďte semínka zakoupeného rajčete do malého květináče, dobře zalévejte na okenním parapetu. Jakmile rostlina dosáhne výšky několika centimetrů, přesaďte ji do většího květináče nebo ven.

11. Kurkuma

Toto koření, příbuzné zázvoru, má peprnou chuť, která je schopna vylepšit všechna dobrá vařená jídla. A pokud její štiplavé aroma potěší chuťové pohárky, měli byste vědět, že kurkuma je vynikající pro vaše zdraví: díky obsahu protizánětlivého kurkuminu, zdroje vitamínu C a antioxidantů předchází chronickým onemocněním a zmírňuje poruchy trávení. Pokud je chcete mít doma nepřetržitě, dodržujte tento způsob pěstování:

Stejně jako zázvor je i kurkuma oddenek, takže ji musíte zasadit bokem, aby se její kořenový systém mohl vodorovně rozložit. Tropická rostlina, kurkuma roste nejlépe uvnitř ve většině oblastí. Umístěte ji na nejteplejší místo u vás doma, preferuje teploty do 70 nebo 80 stupňů Celsia. Takže ideálně pod tepelnou lampu nebo si pořiďte sadu na klíčení. Udržujte rostlinu neustále vlhkou, pravidelně ji postřikujte a zalévejte. Sklizeň, když rostlina začne po několika měsících vysychat.

12. Ananas

Se svou šťavnatou a voňavou žlutou dužinou je ananas jedním z nejoblíbenějších tropických plodů na světě! Více či méně sladké, vařené jako jídlo nebo jako dezert, toto detoxikační ovoce není jen požitkem pro chuťové buňky, je také zdravím posilovačem. Ananas, bohatý na vlákninu, vitamíny, mangan a bromelain, velmi zasytí a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Co takhle ho konzumovat bez umírněnosti?

Na rozdíl od jiného ovoce se ananas pěstuje z jiných ananasů, nikoli semen. Takže budete muset vzít horní část ananasu, usušit ji a zasadit. Docela jednoduché !