Uklidit a uklidit svůj dům je často považováno za práci. Když nejste domácí víla a musíte si udělat pořádek a uklidit interiér, je dobré vzít na sebe všechny triky. Zde jsou 4, které vám pomohou uklidit váš dům bez námahy.

Kdykoli se k vám domů může nečekaně pozvat přítel, rodinný příslušník nebo prostě známý. Váš interiér proto musí být vždy dokonalý, aby udělal dobrý dojem. Jak ale sladit domácí práce a profesní život nebo rodičovský život? Jak se organizují lidé, jejichž život je méně hektický, ale chtějí těmto úkolům věnovat méně času?

čistící prostředky

Domácí čisticí prostředky – Zdroj: spm

4 tipy, jak uklidit svůj dům bez námahy

1- Tip pro snadné mytí nádobí

 Pokud máte myčku, spusťte ji, zatímco budete uklízet zbytek domu. Jakmile je cyklus dokončen a ostatní úkoly jsou hotové, můžete jej vyprázdnit, aniž byste ztráceli čas. Skvělý způsob, jak optimalizovat dobu zásahu.

Pokud na druhou stranu nemáte myčku, nebojte se. Můžete také optimalizovat čas strávený na tomto úkolu a své úsilí instalací 2 nádob do dřezu. První, naplněná vodou a prostředkem na mytí nádobí, se použije k namáčení nádobí, aby se nečistoty rozpustily; zatímco druhý, naplněný čistou vodou, poslouží k opláchnutí každé části, která byla zcela zbavena nečistot.

Během okamžiku zkrátíte čas mytí nádobí na polovinu.

2- Trik, jak bez námahy vyčistit prach

prach

Prach – Zdroj: spm

Ve městě nebo na venkově  se do vašeho domova dostává každý den prach. Bez ohledu na povrch se usazuje a hromadí zejména na dřevěném nábytku. Pokud nemáte kouzelnou hůlku, nezbývá vám, než se vybavit hadříkem z mikrovlákna namočeným v roztoku mýdla a vody. Existuje však trik, který vám umožní strávit utíráním prachu méně času než obvykle. Jednou za čas můžete dřevěný nábytek potřít vrstvou vosku, abyste mu vrátili lesk a zabránili usazování prachu. Nábytek se navíc po pokrytí touto vrstvou vosku bude mnohem snadněji čistit.

3- Trik je provádět úklid ve více lidech

Trik, když jsi sám, je už nebýt sám. Je to jednoduché jako všechno! Není žádná ostuda nechat si pomoci. Dokonce se to doporučuje. Proč dělat sám to, co můžete udělat společně za méně času?

Požádejte o pomoc svého přítele, souseda, dítě, sourozence nebo dokonce manžela. Domácnost v páru umožňuje upevňovat vazby, vytvářet pouto a sdílet úkoly a povinnosti. Ve dvou jde všechno lépe!

4- Tip na čištění podlah

podlahy

Půdy – Zdroj: spm

S kobercem nebo bez, na dlaždicích nebo parketách, špína tam je a nemizí tak snadno, jak se zdá. Čistěte, zameťte, vyleštěte  pro  vždy elegantní domov , jak se říká v písni! To je jedna z výzev vašeho každodenního života!

Všude vysajte, abyste odstranili prach, nečistoty a uvolněné nečistoty. Jakmile je tento úkol hotový, můžete podlahu vyčistit hadříkem namočeným v bílém octě a citronovém esenciálním oleji a zároveň ji nabalzamovat letní vůní. V ideálním případě byste to měli dělat pravidelně, aby se podlahy nelepily  .