Zápach odpadních vod, který někdy vychází z koupelnového odpadu, je extrémně nepříjemný. Obecně je to způsobeno tím, že potrubí a sifon jsou ucpané nahromaděním nečistot, jako jsou zbytky produktů, vlasy nebo jiné bakterie. Velmi častý jev, který však vyžaduje rychlé řešení.

Když k tomu dojde, hlavním zdrojem jsou odtokové potrubí, takže tam musíte jednat v boji proti nepříjemným pachům. A problém je poměrně obtížné odstranit.

Vydávají z vašich koupelnových odpadů nepříjemný zápach odpadních vod? Existuje několik metod, jak zahnat tyto nesnesitelné pachy pouhým použitím přírodních ingrediencí, které pravděpodobně již máte doma.

Zde je několik praktických tipů, jak problém vyřešit a zbavit se všech těch nepříjemných pachů!

Citron

citrón

Citron – Zdroj: spm

Pokud opravdu nemůžete vystát silnou vůni octa, můžete se vrátit k citronu. Tento citrusový plod s tisíci přednostmi je dokonalou alternativou k odstranění pachů odpadních vod, které napadají místnost. Jako bonus zanechá v koupelně velmi příjemnou citronovou emanaci.

Navíc je tato metoda extrémně jednoduchá! Vše, co musíte udělat, je přidat šťávu ze 3 citronů do kbelíku s vroucí vodou. Nalijte kbelík do různých odtoků a nechte několik hodin nebo přes noc působit, než znovu použijete vodu ve vaně. Už žádné nepříjemné pachy!

Prášek do pečiva

vůně jedlé sody

Jedlá soda – Zdroj: spm

Je těžké nezmínit tohoto impozantního spojence úklidu domácností. Pokud jde o odstranění zápachu, je tu také jedlá soda! Tato přírodní ingredience do každého terénu je vynikajícím deodorantem, který se důrazně doporučuje k odstranění všech kuchyňských  nebo kanalizačních pachů.

Nasypte lžíci jedlé sody do různých odtoků ve vaší koupelně a nechte působit přes noc. Poté druhý den zalijte vařící vodou a všimnete si, že všechny nepříjemné pachy úplně zmizely.

bílý ocet

Bílý ocet   je první složkou, kterou použijete, zvláště když se vaše koupelna musí vypořádat se zápachem odpadních vod!

Ve skutečnosti má tento ekologický výrobek nejen schopnost odstraňovat skvrny a odmašťovat, což vám umožní uvolnit ucpané potrubí, ale má také silný deodorační účinek, který vyřeší všechny vaše problémy se zápachem.

Stačí naplnit kbelík vroucí vodou a dát do něj dva plné hrnky bílého octa. Vylijte kbelík do různých koupelnových odtoků, zejména toaletních a sprchových odtoků. Dávejte velký pozor, abyste se nespálili a nechte působit přes noc. Druhý den ucítíte jasný rozdíl!

Sůl

sůl

Sůl – Zdroj: spm

Mezi různými DIY prostředky k odstranění zápachu odpadních vod v koupelně je sůl jedním z nejoblíbenějších! Tato složka přirozeně absorbuje vlhkost   a trvale odstraňuje nepříjemné pachy.

Nasypte lžíci soli do různých trubek v koupelně a nechte působit celou noc.
Druhý den zalijte kbelík vroucí vodou, aby se sůl automaticky rozpustila a působila. A funguje to: ve vzduchu není ani stopa po nepříjemných vůních!

kyselina citronová

Konečně v rodině praktických a účinných přírodních produktů pro tento druh úkolů samozřejmě najdeme kyselinu citronovou, běžně používanou v domácnostech, zejména pokud jde o odstraňování vodního kamene a mastnoty. Pomůže také vyčistit okolní vzduch odstraněním nepříjemných pachů vycházejících z kanalizace.

Stačí nalít půl lžičky kyseliny citronové do odpadu v koupelně a polévkovou lžíci do záchodu. Nechte působit vždy přes noc. Druhý den ráno to zalijte vědrem horké vody. A výsledek je bezchybný!

Dobré vědět

Nezapomeňte používat uvedené přísady s mírou, respektujte množství. Pokud zápach z kanalizace opravdu přetrvává, je problém vážnější, než se zdá. Je lepší zavolat profesionála.