Make-up je pro mnoho žen způsob, jak skrýt své nedokonalosti a vylepšit svůj vzhled, zvláště když je dán k outfitu. Umožňuje také zvýraznit určitá aktiva, jako jsou oči srny nebo svůdné rty. Ale když se to udělá špatně, může to mít opačný efekt. Opravdu, některé chyby mohou způsobit stárnutí!

Trendy

v líčení se jistě rok od roku mění, ale existují způsoby, jak nosit make-up, které stárne, a proto je třeba se jim vyhnout.

Jaké jsou chyby v líčení, kvůli kterým stárneme?

  • Při nanášení make-upu mějte těžkou ruku při nanášení podkladové báze
Nasaďte základ

Aplikujte základ – Zdroj: spm

Při líčení je důležité mít lehkou ruku. Pokud nanesete základ v silné vrstvě, může se hromadit ve vráskách a jemných linkách. Tyto známky stárnutí se tak budou jevit výraznější. Není třeba nanášet make-up ve velkém množství, protože jeho hlavní úlohou je vyrovnat vaši pleť. Abyste nedělali víc, než je váš věk, vyberte si světlý základ a poté použijte korektor, abyste své nedostatky skryli. Všimněte si, že je také důležité vybrat správnou barvu základu. Pokud je například hodně světlý, budete vypadat mdle a tudíž bude váš obličej postrádat jas.Abyste se této chybě vyhnuli, vyzkoušejte make-up na obličeji a ne na hřbetu ruky, když si ji koupíte v obchodě. Jediné, co musíte udělat, je nanést si na obličej trochu podkladové báze a všimnout si, zda odpovídá tónu vaší pleti.

  • Při líčení používejte tmavé barvy

Volba tmavé barvy pro obočí dodá make-upu nepřirozený efekt a budete vypadat starší. Vyberte si tužku na obočí se světlejším odstínem, než je vaše přirozená barva. Vyhněte se také tmavým barvám na rtech. S věkem mají totiž tendenci ztrácet objem. A tak, pokud je vaše rtěnka velmi tmavá, vaše rty budou vypadat tenké. Vyberte si růžovou barvu, která zvýrazní vaše rty a dodá jim baculatý vzhled. Chcete-li tento efekt umocnit, můžete přidat vrstvu lesku.

Naneste rtěnku

Nanášení rtěnky – Zdroj: spm

  • Při líčení používejte pudr

Pudr pokryje mastná, lesklá místa vašeho obličeje, ale také ubere lesk. Navíc se vám hromadí na vráskách a dělá je výraznějšími. Poté se jeho používání vyhněte, ale pokud se bez něj neobejdete, aplikujte jej lehce do T-zóny obličeje, tedy do nosu a brady.

  • Zanedbejte oční make-up
nalíčení očí 3

Nalíčení očí – Zdroj: spm

S věkem se vzhled zužuje a oční víčka jsou povislá. Chcete-li úspěšně nanést oční make-up a vyhnout se staršímu vzhledu, je důležité udělat si oční make-up dobře.

Korektor je nezbytný pro znovu získání mladistvého a svěžího vzhledu, ale výběr špatného odstínu může mít opačný efekt. Korektor by měl skutečně odpovídat tónu vaší pleti. Velmi světlá barva může umocnit vzhled váčků pod očima.

Ohledně obočí vězte, že trendem už není příliš tenké a vyrýsované obočí. Díky tomu budete vypadat přísně a ušetří vám to několik dalších let. Upravte si obočí tak, aby bylo plnější a hustší , zintenzívnilo váš vzhled a vypadalo mladší. Také se vyhněte použití černého kohl a upřednostněte šedou nebo hnědou barvu pro zjemnění vzhledu. Rozhodněte se také pro kouřové oči a nezvýrazňujte pod očima. Díky tomu budou vypadat menší a vy budete vypadat starší. Nanášejte řasenku pouze na horní řasy.

  • Nanášení příliš velkého množství tvářenky při nanášení make-upu
Naneste tvářenku

Aplikace tvářenky – Zdroj: spm

Nanesením velkého množství tvářenky doprostřed tváří budete mít tendenci stárnout, zvláště pokud je barva velmi intenzivní. Chcete-li vypadat mladistvě, upřednostněte jemné odstíny a naneste svou tvářenku na horní část lícních kostí a protáhněte ji směrem ke spánkům.

  • Neodstraňujte make-up z obličeje po nalíčení

Chybou, které je třeba se za každou cenu vyvarovat a která riskuje poškození pleti, je neodličovat si obličej večer před spaním. Vrstva podkladu skutečně zabraňuje pokožce dýchat. V důsledku toho se ucpávají póry a rozpadá se kolagen. To vede ke vzniku pupínků a vrásek. Také, pokud si neodlíčíte oči, vaše řasy se nebudou moci samy živit. Ty pak vyschnou a rozbijí se. Nemluvě o tom, že zbytky řasenky se mohou usazovat pod víčkem a způsobit zánět spojivek nebo infekci.

Tím, že se vyhnete těmto chybám v líčení, zlepšíte svůj vzhled, aniž byste vypadali starší.