Tekutý prací prostředek na praní prádla má v rukávu nejeden trik! Tento produkt pro domácnost, který se nachází ve všech domácnostech, může mít i jiné využití. Pojďme to zjistit

Zde je 6 způsobů, jak používat tekutý prací prostředek

1. Mycí prostředek jako mýdlo na ruce

Pokud je vaše mýdlo na ruce hotové, můžete   jej nahradit pracím prostředkem a vodou.  

Jednoduše naplňte prázdnou lahvičku od mýdla na ruce částečně saponátem a částečně stejným dílem vody, před použitím dobře promíchejte.

čištění rukou

Čištění rukou – Zdroj: spm

2. Roztok na čištění rukou

Máte na rukou přebytečné nečistoty, jejichž odstranění vyžaduje velké úsilí?

Stačí použít lžičku pracího prostředku a  lžičku rostlinného oleje a špína okamžitě zmizí.

3. Víceúčelový čistič

Smíchejte 2 polévkové lžíce mycího prostředku s 1 litrem vody a použijte tuto směs na boj s mastnotou a špínou ve vaší kuchyni. Můžete například nalít směs do rozprašovače a použít každodenní čisticí prostředek pro domácnost k čištění všech druhů povrchů kolem domu.

Mycí prostředek má navíc velmi příjemnou vůni, takže po velkém úklidu váš domov provoní.

4. Vytřete podlahu

Nasypte půl lžičky saponátu do kbelíku s horkou vodou a roztok použijte k vytírání podlahy .  Pravděpodobně to není první věc, která vás napadne, když pomyslíte na čištění podlahy, tento trik funguje a vytváří zářivě čistou a voňavou podlahu!

skvrny na oblečení

Skvrny na oblečení – Zdroj: spm

5. Odstraňte skvrny

Skvrny můžete odstranit pracím prostředkem.

Naneste malé množství tekutého pracího prostředku přímo na skvrnu a ujistěte se, že vaše oblečení skvrnu úplně neabsorbuje. Poté dejte halenku do pračky a vyperte na normálním programu.

ucpané potrubí

Ucpaný odtok – Zdroj: spm

6. Uvolněte potrubí

Čisticí prostředek může vyčistit ucpaný odtok. Než zavoláte instalatéra, stojí za to to alespoň vyzkoušet. Stačí nalít půl šálku mycího prostředku do odpadu, nechat pár minut působit a poté opláchnout vroucí vodou. Méně odolné nečistoty by měly sejít a horká voda potrubí opět vyčistí.