Škrábance mohou být nevzhledné a poškodit něco, co je vám drahé. Naštěstí je lze bez námahy odstranit pomocí nezastavitelných řešení System D. Zjistěte, jak se ho snadno zbavit pomocí jednoduchých a účinných tipů.

Můžete poškrábat jakýkoli předmět: obrazovku telefonu, hodinky, dřevěný stůl nebo dokonce své boty! I když škrábance nejsou vždy vidět, zbavit se jich není nutně snadné, ale existují metody, které vám to usnadní.

Ať už jde o dřevo, sklo, mramor nebo kůži, existují řešení, která vám pomohou zbavit se viditelných škrábanců.

Objevte několik tipů, jak je odstranit:

1. Brýle

 Obzvláště nepříjemné jsou škrábance na skle .  Naštěstí se toho můžete zbavit zubní pastou! Aby byl tento produkt účinný, vyberte si zubní pastu, která nemá bělící vlastnosti ani silné chemikálie!

Pomocí vatového tamponu nebo měkkého hadříku vetřete zubní pastu na brýle krouživými pohyby po dobu 10 sekund. Poté opláchněte studenou vodou. U hlubších škrábanců můžete operaci zopakovat.

2. Staré talíře

Vezměte pruhovaný talíř a posypte ho trochou pracího prášku. Pečlivě jej rozetřete houbičkou.Upozorňujeme, že tato akce by neměla trvat déle než minutu. Pomocí papírové utěrky vše jemně otřete. Budete překvapeni, všechny škrábance budou pryč!

mobilní telefon

Mobilní telefon – Zdroj: spm

3. Obrazovka telefonu

Není nic otravnějšího než poškrábaný displej telefonu. Tento trik vám je pomůže odstranit. Na vatový tampon nalijte zubní pastu a 10 minut třete po povrchu. Kouzlo, že?

lakovaná bota

Lakovaná obuv – Zdroj: spm

4. Lakovaná kůže

Chcete-li odstranit všechny škrábance z  lakované kůže  , vezměte vatový tampon namočený ve vazelíně a třete jím poškrábané místo, dokud nepokryje celé poškrábané místo. Nechte působit několik minut a stopy budou pryč!

kožená bota

Lakovaná obuv – Zdroj: spm

5. Kožené boty

Kůže je velmi citlivá na poškrábání. Chcete-li je z kožených bot odstranit, potřete poškrábaný povrch pomocí vatového tamponu rostlinný olej nebo dětský olej. Vmasírujte krouživými pohyby a nechte zaschnout! Zbytky setřete čistým hadříkem. V případě potřeby opakujte stejnou operaci. Lak na nehty nebo vosk jsou dobrou volbou.

6. Palubní deska vašeho auta

Všímáte si často škrábanců na palubní desce? Chcete-li je odstranit, budete potřebovat vysoušeč vlasů, abyste odstranili viditelné stopy. Nastavte sušičku na minimální výkon a nasměrujte proud horkého vzduchu přes celý škrábanec. V případě potřeby zvyšujte výkon, dokud značky nezačnou mizet. Počkejte 10-15 minut, poté povrch otřete a výsledkem budete ohromeni!

dřevěný stůl

Dřevěný stůl – Zdroj: spm

7. Dřevěné předměty

Dřevo se snadno poškrábe a někdy můžeme mít problém tyto stopy odstranit. Ať už se jedná o dřevěnou podlahu nebo stůl, existuje jen jeden způsob, jak se tohoto problému zbavit. Zkuste poškrábané místo potřít vyloupaným vlašským ořechem. Tento trik je velmi účinný.