Rostliny jsou nezbytné ve vašem interiéru, protože provoní váš domov a pomohou nám odstranit nepříjemné pachy. Pokud chcete mít doma rostlinu, zde je 7 vonných rostlin, které vám pomohou zbavit se nepříjemných pachů ve vaší domácnosti.

pothos

Pothos – Zdroj: spm

  1. Pothos

Tato okrasná rostlina pocházející z jihovýchodní Asie je široce používána k boji proti nepříjemným pachům a odstraňování sloučenin, jako je benzen, xylen a formaldehyd.

Má stálezelené zelené, bílé a žluté listy a může dorůst až 20 metrů výšky. Tato rostlina potřebuje pravidelnou vodu a dostává polopřímé světlo.

  1. Chryzantéma

Chryzantéma je pěkná dekorativní rostlina, kromě estetického vzhledu má schopnost eliminovat nepříjemný zápach z vašeho domova

Pochází z Japonska a velmi snadno se pěstuje a udržuje. Musí dostávat dostatek světla a vody, aby byla půda denně vlhká.

  1. Tchýnin jazyk

Tato rostlina  pochází z Jižní Afriky. Je rustikální a ideální pro odstranění nepříjemných pachů z vašeho domova. Potřebuje hodně světla a málo zalévat. Může dosáhnout výšky až 50 metrů a vylepší váš domov.

azalka

Azalka – Zdroj: spm

  1. azalka

Tato rostlina pochází z Asie, má keřovitý tvar a velké květy . Je potřeba o ni pečovat, protože potřebuje dostatek světla, chladné prostředí a   neustálou zálivku .

dračí strom

Voňavý dračí strom – Zdroj: spm

  1. Voňavý dračí strom

Tento tropický keř je ideální pro odstranění nepříjemných pachů. Tato rostlina snese nízké teploty, vyžaduje častou zálivku, aby byla půda vždy vlhká. Musí přijímat přímé světlo.

gerbera

Gerbera – Zdroj: spm

  1. gerbera

Je to krásná rostlina, která sublimuje váš domov. Pochází z jižní Afriky a musí přijímat světlo, ale pozor, žádné přímé světlo. K růstu potřebuje vlhké prostředí, neustálou zálivku a dobré větrání.

  1. Rostlina stuha

Tato rostlina pochází z Afriky, má schopnost eliminovat nepříjemné pachy. Zalévat je potřeba alespoň jednou týdně, aby byla půda stále vlhká, se středním osvětlením a ideální teplotou mezi 20 a 30 stupni Celsia .