Aby zamaskovali šedé nebo bílé vlasy, někteří se rozhodnou je obarvit a rozhodnout se pro barvu plnou chemikálií. V průběhu času mohou barvy oslabit vlasy a způsobit, že jsou suché a křehké. Pro odstranění šedivých vlasů bez použití nebezpečných barev na vlasy existují přírodní barvy na vlasy, které můžete okamžitě aplikovat.

Jakmile se objeví první bílé nebo šedé vlasy, někteří spěchají s nákupem chemické barvy na barvení vlasů. Barvení však může způsobit závažnou alergickou reakci . Navíc permanentní barvy pravděpodobně poškodí vlasy a způsobí jejich vypadávání. Chcete-li si připravit vlastní barvicí produkt a obarvit si vlasy, zde je impozantní trik.

Čajová barva na vlasy pro rozloučení s šedými vlasy

tipy na šedé vlasy

Trik na odstranění šedivých vlasů – Zdroj: spm

Velmi elegantní, slané a pepřové vlasy dokážou zvýraznit ženskou tvář. Většina se však tohoto jevu obává a raději si vlasy nechá obarvit, aby eliminovaly bílé nebo šedé odlesky. Zde je přirozený trik, jak zamaskovat šedé vlasy.

Černý čaj

Černý čaj na ztmavení vlasů – Zdroj: spm

Budete potřebovat:

  • 6 lžic černého čaje
  • 3 litry vody
  • 3 lžíce jablečného octa

Chcete-li změnit barvu vlasů a vyhnout se bílým nebo šedým vlasům, postupujte takto:

  • Převařte 3 litry vody a poté ve vodě vyluhujte černý čaj
  • Přefiltrujte přípravek a poté přidejte jablečný ocet
  • Vše promíchejte a poté si rezervujte domácí barvivo

Před aplikací této přírodní barvy si umyjte vlasy obvyklým šamponem a poté je opláchněte. Poté použijte tento barvicí přípravek k opětovnému opláchnutí vlasů. Při používání vám vlasy ztmavnou a šediny zmizí.

4 triky, jak ztmavit vlasy bez použití chemických přísad

Chcete-li změnit barvu vlasů, můžete se rozhodnout pro přirozené tipy:

  1. Káva
kávové šedé vlasy

Káva pro redukci šedivých vlasů – Zdroj: spm

Kávová sedlina je ideální pro zakrytí bílých a šedých vlasů  a dosažení přirozené barvy. Pro použití jednoduše naneste kávovou sedlinu na mokré vlasy a nechte působit 30 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

  1. Kakao
kakao

Kakao je přírodní barvivo – Zdroj: spm

Kakao je také dobrý způsob, jak změnit barvu vlasů a odstranit šediny. Pro použití smíchejte vodu a kakao a poté aplikujte produkt na vlasy. Nechte působit 10 minut a poté vlasy opláchněte vlažnou vodou.

  1. Řepa
řepa

Řepa eliminuje bílé a šedé vlasy – Zdroj: spm

Červená řepa je bohatá na bílkoviny, draslík, vápník a vitamíny B a C. Používá se ke ztmavení vlasů a dodává jim měděné odlesky u zrzavých vlasů. Pro barvení vlasů pomocí červené řepy a sublimaci stačí smíchat s trochou vody a poté nanést na vlasy jako masku. Nechte působit 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

  1. Mrkve
šedé vlasy mrkev

Mrkev skryje šedé vlasy – Zdroj: spm

Mrkev je bohatá na vitamíny a minerály  a dokáže bojovat proti předčasnému vzhledu bílých a šedých vlasů. Chcete-li své blond vlasy nebo vlasy obarvit na jahodový blond odstín, smíchejte mrkev a výsledné pyré naneste na suché vlasy. Nechte působit 1 hodinu a poté vlasy opláchněte vlažnou vodou.

Měli byste také vědět, že existují další složky, které jsou stejně účinné při maskování bílých vlasů. Patří mezi ně šalvěj, rozmarýn, henna nebo třeba prášek Amla.