Není pochyb o tom, že by náš dřevěný nábytek zničil škrábanec. Ať už se jedná o mělké stopy, škrábance nebo jiné povrchové oděrky, lze je opravit pomocí několika kutilských triků. Je třeba poznamenat, že nabízené rady a prostředky působí spíše na povrchové škrábance než na hluboké škrábance.

Dřevěný nábytek se časem opotřebuje. Není však třeba se ho zbavovat! Existuje více než jeden tip na odstranění všeho, co mohlo poškodit jejich povrch nebo povrch. Jedná se o rychlé opravy, které jistě zakryjí drobné vady a škrábance a udrží váš nábytek skvělý.

Poškrábaný dřevěný povrch

Poškrábaný dřevěný povrch – Zdroj: spm

Jak odstranit škrábance z dřevěného nábytku?

Se správnými produkty a materiály mohou drobné škrábance snadno zmizet. Chcete-li získat výsledek jako nový, je důležité dodržovat následující kroky:

– Připravte si prostředek na čištění dřeva

První věc, kterou musíte udělat, bude řádně vyčistit příslušný povrch. V kbelíku se 3 litry vlažné vody rozpusťte lžíci prostředku na mytí nádobí a vše důkladně promíchejte. Namočte do něj čistý hadřík, který nepouští vlákna, a vyždímejte jej tolik, kolik budete potřebovat, abyste navlhčili poškrábané místo. Poté už jen stačí hadřík otřít o škrábance a oděrky. Utěrku vždy důkladně vyperte a vyždímejte, aby nedošlo k dalšímu znehodnocení zalesněného povrchu.

Než začnete s opravami, počkejte, než detergent na vašem dřevěném nábytku zapůsobí, a poté opláchněte houbou . Poté nechte několik minut zaschnout.

Mějte však na paměti, že dřevo je jedním z povrchů , které by se nikdy neměly čistit jedlou sodou.

– Přejděte na restaurování dřevěného nábytku

Sáček černého čaje

Sáček černého čaje – Zdroj: spm

Jakmile bude nábytek vyčištěn, připravíte si šálek černého čaje , kterým podpoříte dřevité odstíny. Za tímto účelem ponořte sáček černého čaje na několik minut do vroucí vody. Všimněte si také, že pokud je odstín vašeho nábytku obzvlášť tmavý, měli byste čajový sáček namáčet déle, aby se vytvořila odpovídající barva.

Dále si vezměte vatový tampon, ponořte jej do černého čaje a otřete jím místo náchylné k poškrábání a oděrkám. Abyste zabránili tomu, aby se oblast zabarvila více, než je potřeba, nedovolte, aby se černý čaj dostal do oblasti kolem poškrábané oblasti . V takovém případě byste měli směs okamžitě otřít.

Další domácí prostředky na škrábance dřevěného nábytku

– Drobné škrábance dřeva vyleštěte citronem

Na drobné povrchové škrábance smíchejte citronovou šťávu a olivový olej v mělké nádobě a namočte do ní měkký hadřík. Třete toto místo, dokud škrábanec nezmizí.

Sladký mandlový olej a bílý ocet jsou další skvělou kombinací pro leštění dřevěného nábytku.

– Obarvěte škrábance na dřevě

Pokud máte co do činění se škrábanci, které zbarvují dřevo , ale necítíte je konečky prstů, můžete je obarvit přísadami, jako je kávová sedlina, jód nebo fixy:

– Kávová sedlina pro tónování dřeva

Kávová sedlina 7

Kávová sedlina – Zdroj: spm

Stejně jako u černého čaje , kávová sedlina poskytuje odstín, který budete potřebovat pro váš tmavý nábytek . Ve vlhké kávové sedlině ponořte vatový tampon a poté jím přejeďte přes škrábance. Nechte přísadu působit po dobu 15 minut nebo déle a poté oblast osušte suchým hadříkem.

– Jód pro konzervaci dřevěného nábytku

Pro konzervaci nábytku s mahagonovým povrchem namočte vatový tampon do jódu a poté jej otřete o poškrábaná místa. Pokud se jedná o světlé dřevo, namočte vatový tampón do směsi stejných dílů lihu a jódu a poté jím třete místo, dokud stopy úplně nezmizí.

Nyní, když jste zjistili, jak se zbavit drobných škrábanců na dřevěném nábytku, by vás asi měl zajímat tip na sklo bez šmouh a škrábanců .