V létě je udržet auto v chladu během extrémních teplot docela problém. Pokud jej nezaparkujete v podzemním parkovišti nebo nenajdete velkorysé listí pro instalaci ve stínu, je těžké uniknout horkému počasí.

Řekněme, že auta se v létě rychle zahřejí, protože uvnitř necirkuluje vzduch. Necháte-li své tělo dobře vystavené slunci, třeba i hodinu nebo dvě, počítejte s tím, že sedadlo, volant nebo bezpečnostní pás budou velmi horké. Známe to, je to velmi nepříjemné a nepohodlné, zvláště když musíte vyrazit na cestu. Obnovení vašeho vozidla se může stát velkou výzvou, ale mise není nemožná. Existuje geniální trik pro téměř okamžité chlazení, a to dokonce bez použití klimatizace.

 Teplo může na vašem autě zahýbat. Může to být dokonce nebezpečné pro vaše zdraví, protože může způsobit ospalost a možný pokles krevního tlaku. Proto se vždy důrazně doporučuje udržovat interiér vozidla v chladu, aby se předešlo všem těmto nepříjemnostem. Stává se však, že klimatizace mnoha aut trvá pár minut, než správně funguje. V tuto chvíli nemá smysl stahovat okno, protože nahromaděné teplo potřebuje čas, aby odešlo a může vyvolat pocit dušení, zvláště pokud se do vozu dostane horký vzduch.

S trikem, který vám prozradíme, schváleným a doporučeným odborníky, se však vaše auto rychle vrátí do pokojové teploty. Už nebudete mít pocit sedět v troubě!

Trik na chlazení auta

auto klimatizace

Autoklimatizace – zdroj: spm

Konkrétně pro velmi rychlé snížení teploty musíte provést následující kroky:

Nejprve stáhněte okno. Poté se vraťte do auta a pětkrát za sebou zabouchněte dveře (na straně řidiče).

Těmito dvěma jednoduchými gesty získáte okamžitý pokles o 10 stupňů a řízení bude téměř tak příjemné, jako kdybyste   na pár minut aktivovali klimatizaci .

Důvod této změny? Tlak vyvíjený dveřmi nasává horký vzduch a obnovuje jej sklopeným oknem.

To však není jediný trik, jak udržet vozidlo v pohodě. Může být také velmi rozumné zaparkovat jej ve stínu nebo nainstalovat slunečník speciálně určený pro vozidla. A samozřejmě v horkém počasí si s sebou vždy vezměte láhev studené vody. Když vyrazíte na dlouhou vzdálenost, nezapomeňte si pravidelně osvěžovat obličej.

Další tipy, jak zachránit auto před vlnou veder

Stažené okno auta

Stažené okno auta – zdroj: spm

Michel Seysse, konzultant výrobce automobilů, zdůrazňuje, že musíme věnovat zvláštní pozornost pěti prvkům našeho vozidla, abychom zabránili následkům vysokých teplot:

  • Hladina oleje: když teplota překročí 40°C, zvýší se intenzita odpařování motorového oleje. Pravidelně kontrolujte hladinu oleje, aby systém neztratil na účinnosti.
  • Pneumatiky: Teplo také způsobuje, že se pneumatiky více roztahují, proto je vhodné je používat s minimálním stanoveným tlakem, aby nedošlo k defektu.
  • Motor: Je velmi důležité kontrolovat hladinu chladicí kapaliny motoru, aby  nedošlo k jeho přehřátí.
  • Zakrytí sedadel: K ochraně řidiče a cestujících před příliš horkými sedadly existuje jednoduchá metoda, kterou málokdo používá. Když opouštíte auto , nechte potahy na sedadlech . To je ochrání před přímým slunečním zářením. To se bude hodit zejména v případě, že máte kožené čalounění.
  • Brzdová kapalina: nezapomeňte také zkontrolovat její stav a hladinu.
  • Klimatizace: před jejím zapnutím se doporučuje sladit teplotu uvnitř vozidla s venkovní teplotou. Opravdu, když je venkovní teplota velmi vysoká, vyžaduje více klimatizace, která bude na svém maximu. Může dojít k přebíjení, nemluvě o velkých nákladech na palivo.