Není nic znepokojivějšího než mít doma hmyz. Ať už jde o šváby, mravence nebo blechy, zbavit se jich může být někdy problém. Pokud nechcete používat produkty, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví nebo zdraví vašich mazlíčků, existují ekonomická a přírodní řešení, která si můžete připravit sami.

Hmyz v domě se může stát velkým problémem. Například šváby může být velmi obtížné odstranit, protože jsou velmi odolní a mohou přežít velmi dlouhou dobu. Pokud chcete tento problém napravit, objevte trik, jak se zbavit hmyzu ve vaší domácnosti, aniž byste riskovali pro své mazlíčky!

Jak se zbavit hmyzu ve vaší domácnosti?

hřebíček

Hubení hmyzu – Zdroj: spm

Chcete-li u vás doma zlikvidovat šváby, mravence nebo blechy, objevte tento ekonomický a účinný recept.

K přípravě přírodního insekticidu budete potřebovat:

  • 250 ml tekutého pracího prostředku
  • 500 ml lihového octa nebo jablečného octa
  • 2 polévkové lžíce hřebíčku
  • 50 ml vody

Jakmile shromáždíte potřebné ingredience, dejte 50 ml vody do malého hrnce a přiveďte k varu. Když se voda začne ohřívat, přidejte hřebíček a vařte alespoň 10 minut. Hřebíček působí jako velmi účinný přírodní repelent, který pomáhá v boji proti hmyzu. Můžete si také vybrat jednu z těchto 18 rostlin, které pomáhají odpuzovat nežádoucí hmyz.

Zatímco ohříváte hřebíček na pánvi, smíchejte ve sklenici saponát a lihový ocet. Nechte směs vody a hřebíčku vychladnout, než ji nalijete do roztoku saponátu a lihového octa. Vše promíchejte, abyste získali svůj insekticidní přípravek.

Nalijte tekutinu do spreje, abyste ji mohli nastříkat na místa vašeho domova navštěvovaná hmyzem. Je to ekonomická a méně toxická alternativa k některým chemikáliím a zůstává účinná proti hmyzím škůdcům. Sprej můžete použít proti blechám, štěnicím nebo švábům. Zde je  5 znaků, které dokazují, že máte   doma štěnice. Kromě toho, pokud chcete trvale držet hmyz mimo váš domov, nezapomeňte vždy uklidit a vysát všechny místnosti.

Jaká jsou další přírodní řešení pro odstranění hmyzu z vašeho domova?

insekticidy

Přírodní insekticidy – Zdroj: spm

Chcete-li hmyz odehnat a zaplašit, existují další přírodní řešení, která můžete snadno vyzkoušet doma.

Pokud chcete kontrolovat šváby, můžete použít kávovou sedlinu, protože kofein v ní je pro šváby toxický a může je zabít. Jediné, co musíte udělat, je umístit některé na místa, kde jsou přítomny, a každé dva nebo tři dny vyměnit pozemky. Kávová sedlina je přírodní pesticid, a  proto byste ji měli nalít i na své rostliny .

Esenciální olej z čajovníku je také přírodním řešením, které odhání hmyz jako štěnice. I když je nemusí všechny zabít, vyděsí je a zakryje pach potu, který štěnice přitahuje.

Můžete také použít mátový nebo levandulový esenciální olej, protože jejich vůně pomáhá odpuzovat malá zvířata a blokuje hmyz.

Díky těmto přírodním a snadno připravitelným řešením doma se můžete zbavit hmyzu. Pokud problém přetrvává a přírodní nebo chemické přípravky nezabírají, zavolejte profesionální deratizér.