Používání pračky je v našem každodenním životě nezbytné. Pokud jej zapomenete udržovat, nahromadí se nepříjemné pachy a zhorší jeho fungování.

Proč pračka zapáchá?

Většina lidí si myslí, že pračka se sama vyčistí působením tekutého mýdla, vody nebo aviváže. Na druhou stranu po každém mycím cyklu uvolňuje nečistoty, odumřelé buňky nebo prach, který způsobuje nepříjemný zatuchlý zápach.

Podle studie zveřejněné National Institutes of Health se v pračce hromadí choroboplodné zárodky, protože její vysoká vlhkost vytváří dokonalé podmínky pro množení bakterií, jako je Staphylococcus aureus nebo Staphylococcus epidermidis, které způsobují různé typy infekcí. infekce, zápal plic, endokarditida nebo dokonce syndrom toxického šoku.

Tento typ bakterií se množí během pracích cyklů až do 50°C.

Zde jsou 3 neomylné tipy, jak mít čisté prádlo bez použití abrazivních přípravků.

Perte bez oblečení na 40 nebo 60 °C alespoň jednou za měsíc:

Přidejte tři sklenice bílého octa a spusťte krátký mycí cyklus, tato přísada pomůže odstranit špínu, bakterie, mýdlovou pěnu a   .nepříjemný zápach

Vyčistěte zásuvku na prací prostředek pračky

Vyjměte ji a namočte do kbelíku plného vody, přidejte ½ sklenice peroxidu vodíku, čtyři lžičky jedlé sody a šťávu ze dvou citronů. Nechte přes noc nasáknout.

Druhý den pomocí kartáče odstraňte nečistoty, osušte a vraťte na své místo.

očistěte těsnění

Nečistoty kolem gumy pračky – Zdroj: spm

Vyčistěte gumu pračky

Budete potřebovat: 50 ml bílého octa, 250 ml vody a šťávu z citronu

pračka

Vyčistěte pračku – Zdroj: spm

Jediné, co musíte udělat, je důkladně promíchat ingredience, poté navlhčit hadřík z mikrovlákna   , otřít všechnu gumu zevnitř i zvenčí a hadřík vyprat, kdykoli je špinavý. 

Poté nechte dvířka pračky hodinu otevřená.

Vyvarujte se zavírání pračky po každém pracím cyklu, protože pokud ji nevyvětráte, bude zapáchat.

Použijte tyto tipy a všimnete si, že vaše oblečení bude vonět.

pračka bikarbonát

Jedlá soda na čištění pračky – Zdroj: spm

Po dokončení cyklu přidejte ½ šálku jedlé sody , spusťte nový prací cyklus a poté nechte 45 minut schnout na vzduchu, aby zcela uschlo.

Opakujte tento trik alespoň jednou za měsíc!