Čištění koupelny, odstraňování špíny a skvrn usazených v domácích spotřebičích, čištění kuchyně, drhnutí záchodů a dezinfekce různých místností v domě… Postarat se o údržbu domu, všechny tyto domácí úkoly, no snaží se , jsou zásadní. V tomto článku odhalujeme jednoduché a impozantní způsoby mytí a čištění nádobí a zkrácení času stráveného touto prací.

Existují dvě možnosti čištění a odmašťování hrnců a pánví a odstraňování zbytků jídla z talířů, sklenic, nožů, lžic a vidliček. Pokud máte myčku nádobí, stačí nádobí před vložením do myčky opláchnout. Pokud nádobí myjete ručně, existuje několik metod, které můžete použít, aby se příbory leskly a optimalizovaly dobu mytí.

Pravidla pro mytí nádobí co nejdříve

  1. Opláchněte a poté umyjte
oplachování nádobí

Oplachování usnadňuje odstranění zbytků – Zdroj: spm

Před mytím nádobí je lepší je nejprve opláchnout. Toto jednoduché gesto skutečně odstraní část nečistot a optimalizuje mytí nádobí. Ať už chcete mýt nádobí ručně nebo v myčce, toto opatření vám usnadní život.

  1. Při vaření myjte nádobí
postupně umýt

Perte postupně – Zdroj: spm

Aby se vám nehromadilo nádobí na konci dne nebo ještě hůř, pro některé na konci týdne, je nezbytné postupně umýt šálky, talíře a příbory. Zatímco vaříte, pracujte tvrdě, abyste se zbavili co největšího množství nádobí. Například  během čekání, až se vaše lahodné lasagne upečou v troubě , můžete začít umývat použité hrnce, pánve, prkénko nebo příbory.

  1. Buďte disciplinovaní a myjte nádobí po každém jídle
být organizován

Buďte organizovaní, abyste nádobí řádně umyli – Zdroj: spm

Přestože se mytí nádobí mnoho lidí děsí, zdálo by se, že s disciplínou se tento úkol ukazuje jako velmi jednoduchý a vyžaduje jen malé úsilí. Pokud máte tendenci s touto prací otálet, můžete na konci týdne skončit s hromadou obtížně omyvatelného nádobí. Vezměte odvahu do obou rukou a umyjte nádobí po každém jídle, aby bylo vaše nádobí vždy čisté.

Přírodní tipy na mytí nádobí

Pro správné čištění nádobí se můžete rozhodnout pro přírodní triky.

  • K mytí nádobí

Pokud se vám zdá, že jsou ve vašem nádobí zarostlé zbytky jídla, smíchejte mýdlovou vodu a hrubou sůl a pomocí houbičky nádobí vydrhněte. Pokud je nádobí připálené, svařte bílý ocet nebo citronovou šťávu a nalijte je do nádobí. Třete je, abyste je optimálně vyčistili.

  • K mytí a lesku stříbrného nádobí

Pokud chcete, aby se vaše stříbro lesklo, potřete ho půlkou citronu nebo zubní pastou. Obě tyto složky jsou účinné při dezinfekci stříbra. Můžete také vyvařit příbory v hrnci a navrch posypat jedlou sodou. Poté je vyjměte z vody a otřete houbičkou. Opláchněte bílým octem a vodou, aby byly lesklé.

  • K mytí a odmašťování hrnců a pánví

Pokud jsou vaše hrnce a pánve mastné , naplňte je horkou vodou a zalijte lihovým octem. Nechte dvacet minut působit a poté přetřete houbou, abyste odstranili zbytky mastnoty. Pokud jsou vaše pánve připálené, naplňte je vodou a přidejte hrubou sůl nebo jedlou sodu. Nechte působit 45 minut a poté je přetřete houbičkou.

  • K mytí a oživení lesku sklenic

Postupem času se mohou čiré čočky zmatnit. Aby se leskly jako nové, namočte je do umyvadla a nasypte bramborové slupky. Nechte deset minut působit a poté opláchněte vodou a bílým octem. Díky působení škrobu a kyselosti octa získají vaše sklenice svůj dřívější lesk. Pokud obsahují bílé stopy vodního kamene, budete je muset postříkat bílým octem nebo citronovou šťávou , abyste je trvale odstranili .