Již tolik z nás zakázalo použití bělidla v našich domovech kvůli mnoha zdravotním rizikům, včetně podráždění kůže, očí a plic. Ale jak nahradit tento produkt, který je tak účinný při bělení našeho prádla? Naštěstí existuje spousta způsobů, jak získat velmi bílé oblečení s přísadami, které už pravděpodobně máte doma.

Naučit se, jak znovu rozzářit bílé prádlo bez použití bělidla, může být docela problém. I když se to může zdát téměř nemožné,  existuje několik přirozených triků, jak toho dosáhnout . Za tímto účelem opusťte chemické produkty a uvolněte cestu řešením, která jsou v souladu s nejčistším ekologickým duchem.

Bílé tričko

Bílé tričko – Zdroj: spm

Jak získat velmi bílé oblečení bez bělidel?

– Destilovaný bílý ocet na bílé prádlo

dávka octa

Dávka octa – Zdroj: spm

Kromě čisticí schopnosti je výhodou použití bílého octa zde  jeho  schopnost  odstranit zbytky pracího prostředku  , které mají tendenci kazit prádlo. Připravte si nádobu na 3 litry horké vody, přidejte šálek destilovaného bílého octa a namočte bílý oděv. Nechte stát přes noc a poté pokračujte v obvyklém mytí.

– Citron, abys měl bělejší oblečení

citronem vybělit prádlo

Citron na bělení prádla – Zdroj: spm

Ať už jde o bavlnu, len nebo polyesterová vlákna, citron je schopen bělit tkaniny  a vděčí za to svému složení kyseliny citronové . Nalijte půl hrnku citronové šťávy do 3 litrů horké vody a vykoupejte v ní své bílé prádlo. Nechte působit jednu až dvě hodiny nebo přes noc, poté umyjte jako obvykle.

Kyselina citronová může také  pomoci učinit oblečení super měkkým bez použití aviváže.

– Peroxid vodíku pro bělejší prádlo

Peroxid vodíku neboli peroxid vodíku je zajímavou alternativou k bělidlu. Chcete-li použít toto ekologické bělidlo, přidejte jeden šálek do pracího cyklu vaší pračky a měli byste získat zcela bílé oblečení. Všimněte si také, že peroxid vodíku zůstává vynikající alternativou k boraxu. Zajímavé je také připomenout, že jde také o produkt , který lze využít k různým účelům.

– Hydrogenuhličitan sodný pro lesk bílého prádla

bikarbonátový prášek

Jedlá soda v prášku – Zdroj: spm

Je-li tento prášek pro domácnost tak užitečný, je to  proto, že kromě výrazné deodorační schopnosti  dokáže snadno rozložit nečistoty pevně otisknuté ve vláknech textilií. Opět před vložením oblečení do pračky začněte rozpuštěním šálku jedlé sody ve 3 litrech vroucí vody a poté ji nalijte do umyvadla, než do ní namočíte zašlé bílé prádlo. Nechte je hodinu nebo dvě nasáknout produkt.

– Aspirin pro rozjasnění bílého prádla

Ač se vám to může zdát překvapivé, tablety aspirinu dokážou velmi dobře obnovit bělost vašeho oblečení. Počítejte však s tím,  že k dosažení požadovaného výsledku jich musíte  použít asi 10.  V umyvadle s 3 litry horké vody rozpusťte 10 tablet aspirinu nebo více a poté si vykoupejte bílé tkáně. Mějte také na paměti, že tato metoda je nejúčinnější pro tkaniny vyrobené ze 100% bavlny.

Aby byla zaručena účinnost této poněkud ojedinělé metody, vyvarujte se přeplnění umyvadla a nenechávejte oblečení namočit ve vodě  , dokud úplně nevychladne.  Poté omyjte jako obvykle. Jak můžete vidět, aspirin nezmírňuje jen bolesti hlavy!

– Sluníčko pro bělejší prádlo

Slunce je velmi důležité pro zachování kvality textilu a z dobrého důvodu UV paprsky  přispívají k zesvětlení prádla . Je proto nutné vzít to v úvahu, pokud chceme zvýšit účinnost výše uvedených produktů. Ultrafialové paprsky navíc likvidují choroboplodné zárodky a bakterie a zároveň se podílejí na dezinfekci prádla. Neváhejte své bílé oblečení vystavit přímému slunci. Jak si dokážete představit, v současné době neexistuje lepší způsob, jak sušit prádlo než slunce.