Většina lidí nemá sušák na prádlo, který by rychle sušil prádlo, které právě vypadlo z pračky. Co tedy dělat, když se začne ochlazovat nebo nemáte čas nechat oblečení samo doschnout?

Zde je 6 jednoduchých triků, jak výrazně zkrátit dobu schnutí

pračka

Prádlo vytažené z pračky – Zdroj: spm

1. Začněte s mytím:

Pokud vaše oblečení není jemné a nechcete ho poškodit, zvyšte cyklus odstřeďování. Čím vyšší je cyklus odstřeďování, tím více přebytečné vody je z tkanin odstraněno.

2. Trik s ručníkem:

Jedná se o velmi účinný trik, zvláště u oblečení, které bylo vypráno v pračce.

Rozložte  čistý ručník  (nebo dokonce dva) na rovný povrch. Položte na něj oděv, dobře jej natáhněte, aby se nepomačkal, a poté začněte ručníkem kolem oděvu rolovat (jako piškot srolovaný do vánočního polena), aby ručník absorboval co nejvíce vlhkosti.

Můžete také zkusit použít další ručník položený přes oděv před jeho srolováním. Postupujte podle kroků podruhé s dalším suchým ručníkem.

žehlení oděvů

Žehlení prádla – Zdroj: spm

3. Žehlení:

Tato metoda spočívá v položení oděvu na ručník přes žehlicí prkno, následném překrytí dalším ručníkem (co nejtenčím) a přežehlení. Ručník by měl absorbovat veškerou vlhkost a teplo ze žehličky, aby oděv vysušil, ale bez přímého dotyku, aby nedošlo k jeho poškození.

4. Umístěte šňůru na prádlo na nejsvětlejší a nejméně vlhké místo v domě:

Přemístěním směrem k přirozenému slunečnímu světlu vám pomůže snáze sušit oblečení.

5. Šňůra na prádlo:

Pokud můžete, zvolte prádelní šňůru  s tyčemi co nejdále od sebe, aby mezi oblečením mohl cirkulovat vzduch.

6. Fanoušek:

Pokud spěcháte, můžete si pomoci také umístěním ventilátoru přímo před   oblečení na půl hodiny, urychlíte tím proces sušení.