Mytí a sušení podlah v zimě není snadný úkol. Obejít problém je naštěstí možné díky řadě snadno proveditelných manévrů. Zde jsou.

Zima a podzim moc nespolupracují, pokud jde o mytí podlah. Nevadí, v tomto článku vám ukážeme, jak na to s tipy a radami, které vám usnadní práci.

lesklá podlaha

Lesklá čistá podlaha – Zdroj: spm

Jak sušit podlahy v zimním počasí?

Výhodou námi navrhované metody je, že kromě  úspory vašeho času  umožňuje vysoušení půdy, jako by problém zimního počasí neexistoval. Tady je:

– Denaturovaný růžový alkohol k vysušení podlahy

Denaturovaný růžový líh nebo líh pro domácnost s vůní růží je produkt, na který se v zimě můžete spolehnout, že podlahy rychle vysuší. A z dobrého důvodu se jedná o čisticí prostředek, jehož odpařování je velmi rychlé. Navíc se jedná o  přípravek s dezinfekčními a odmašťovacími vlastnostmi  , díky kterému budou vaše podlahy zářit . Skvrny od vína, krvavé skvrny, inkoustové skvrny nebo dokonce mastné skvrny budou tímto nezastavitelným čisticím prostředkem odstraněny. Vyvarujte se však použití na parkety a jiné speciální materiály. Před použitím je proto vhodné se informovat. Reakcí produktu si můžete být také jisti tím, že jednoduše provedete kontrolu na malé ploše země a že tato je pokud možno skrytá.

Pro nejlepší použití je nejlepší  zředit denaturovaný růžový líh v poměru 100 ml na jeden litr teplé vody.  Kromě toho vždy používejte vlažnou vodu, protože to půdu dále vysuší.

Kromě chladu  existuje několik zásadních způsobů, jak důkladně vyčistit všechny podlahy ve vaší domácnosti  , které vám prospějí.

– Nezapomeňte na větrání pro vysušení podlahy

otevírání okna

Otevírání okna – Zdroj: spm

Samozřejmě, že větrání domu je reflexní akce, zvláště v případě, který se nás týká. Neváhejte  otevřít dveře a okna.  Navíc, a přestože se to může zdát protichůdné, aktivace radiátorů může také znamenat rozdíl. A z dobrého důvodu může jejich zapnutí pomoci zahřát podlahu, a tím ji vysušit mnohem rychleji než obvykle.

Můžete si také vyrobit svůj vlastní přírodní čistič na podlahy pro odmaštění a čištění spár . Protože tyto mohou snadno zachytit nečistoty, neměli byste je zanedbávat.

Tipy, jak udržovat podlahy v zimě čisté

– U vchodu do domu položte na zem rohožku

Jedním z nejjednodušších kroků je umístit kvalitní rohožku venku blízko vchodových dveří. Neexistuje jednodušší gesto  pro omezení nečistot  a zabránění vnikání bahna.

– Umístěte rohožku na podlahu uvnitř

Další metodou, jak zabránit pronikání vlhkosti a nečistot do domu, je umístit do domu další rohožky. Zůstane-li vlhkost nevyhnutelná,  omezí ji to alespoň tím,  že necháte koberce pojmout vaše mokré nebo zasněžené boty a boty a zajistíte tak údržbu domu.

rohožkové ponožky

Ponožky rozložené na vnitřní rohožce – Zdroj: spm

– Používejte správný čistič podlah

Na tvrdých površích, jako jsou vinylové dlaždice, keramika  nebo dokonce  tvrdé dřevo, mohou skvrny snadno přetrvávat, a to i při tom nejpozoruhodnějším čištění. Proto je vhodné v rámci hloubkového čištění používat čistič, který působí odpovídajícím způsobem, aby zachoval stav vašich podlah. Například na keramické obklady jsou výborné tipy na bázi citronu nebo lihu.  Nemluvě o bílém octu, alternativě bělidla, jedlé sodě, krystalech sody nebo prostředku na mytí nádobí. Tyto přírodní čističe mohou vydrhnout vaše podlahy a zanechat je zářivě čisté. Přidáním několika kapek esenciálních olejů můžete podlahu provonět a deodorizovat. Stačí namočit mop jedním z těchto ekologických produktů, vyčistit všechny povrchy a setřít hadříkem z mikrovlákna.