V dnešní době je opravdu těžké žít bez pračky. Je to jeden z nepostradatelných domácích spotřebičů. Zejména proto, že denně pereme oblečení a prádlo. Praktické, rychlé a efektivní, toto mycí zařízení je netušený zisk času a energie. Problém je v tom, že my pračku často zanedbáváme. Stejně jako u všech spotřebičů v domě je však nezbytná pravidelná údržba. Protože časem se může poškodit a přestane být tak funkční. Nemluvě o tom, že nepřetržité mycí cykly a neustálý průchod vody povedou k tvorbě vodního kamene nebo skvrn od plísní. Všechny druhy bakterií, které riskují impregnaci našeho oblečení!

Přiznáváme, že čištění pračky není nejjednodušší úkol. Je skutečně obtížné odstranit vodní kámen ze zařízení a odstranit některé nepříjemné pachy, které ulpívají na našem prádle. Obtížné, ale ne nemožné!

Věděli jste například, že s jednoduchým ručníkem vyperete vlněné svetry, provoníte prádlo, zbavíte se nepříjemného zápachu a odvápněte pračku? Zde je tip pro každý terén, který vám může věci jen usnadnit!

Objevte rychle tuto metodu s ručníkem, který dokáže vyřešit tyto 4 běžné problémy v pračce!

Parfémujte prádlo

Parfémujte prádlo – Zdroj: spm

K parfémování prádla

První věc, kterou můžete s ručníkem udělat, je navonět prádlo ! Je to starý trik předávaný z generace na generaci, který zahrnuje použití přírodní prací složky, která se stala velmi populární: Marseillské mýdlo.

Jeho vůně je tak jemná a jemná, že bez ní nemůžete žít! Je také extrémně účinný, protože odmašťuje i ty nejnáročnější úkoly. Chcete-li použít tuto metodu, vše, co musíte udělat, je navlhčit čistý ručník teplou vodou a třít tyčinku marseillského mýdla z obou stran. Poté vložte ručník do pračky. Po pracím cyklu zjistíte, že oblečení je čisté, jemné a velmi dobře voní!

K odstranění vodního kamene z pračky

Může to znít divně, ale ručník může také pomoci s odstraněním vodního kamene z pračky! Hadice však často nasává vodu, a proto není dosaženo optimálního výsledku. K vyřešení tohoto problému si proto můžete připravit směs se 150 g kyseliny citrónové (silný odvápňovací prostředek) rozpuštěné v 1 litru vody. Dobře promíchejte a namočte ručník do tohoto roztoku. Poté, aniž byste jej utahovali, vložte do pračky. Spusťte praní naprázdno a ujistěte se, že poběží efektivně!

Pračka na vodní kámen 3

Pračka na vodní kámen – Zdroj: spm

K odstranění nepříjemných pachů

V důsledku vodního kamene , vlhkosti a plísní se v pračce hromadí nepříjemné pachy, které se mohou přenášet na oblečení. I zde může být metoda ručníku účinná!

Nejvhodnější přísadou pro neutralizaci nepříjemných pachů není nikdo jiný než bílý ocet, přírodní prostředek proti vodnímu kameni a plísním. Budete si muset připravit roztok ze stejných dílů vody a octa, poté ručník namočit do směsi a dát do pračky. Spusťte vysokoteplotní vakuové mytí. Už žádné nepříjemné pachy!

Nejstarší chlapec

Vlna – Zdroj: spm

Na sušení vlněných svetrů

Posledním tipem ohledně používání ručníků je optimální vysušení všech vašich vlněných svetrů.

Jak všichni víme, praní svetrů nebo jakéhokoli jiného vlněného prádla je velmi choulostivé  , mají tendenci se srážet, pokud se neperou podle pokynů na etiketě praní.

Problém však můžete vyřešit tak, že nejprve věnujete praní pouze vlněné svetry a poté spustíte jemný program při nepříliš vysokých teplotách.

Na konci praní bez odstřeďování zabalte svetry do jednoho nebo více ručníků a vyvíjejte velmi mírný tlak.

To absorbuje přebytečnou vodu a urychlí schnutí!