První věc, kterou uděláme po ochutnání nádherného citrusového ovoce, kterým je klementinka, je zbavit se jeho slupek. Ale ukazuje se, že tyto kůry mohou posloužit nepřebernému množství využití, které vám usnadní každodenní život. Pojďme je najít.

Ať už při vaření, úklidu nebo kosmetice,  klementinská kůra nabízí netušené  a užitečné každodenní využití, které by byla škoda nevyužít. Zde jsou některé z nejpraktičtějších.

mandarinka

Mandarin – Zdroj: spm

8 vynalézavých způsobů využití klementinské kůry

  1. Vyrobte kandovanou kůru
kandovaná kůra

kandovaná kůra – Zdroj: spm

S klementinkovou kůrou můžete připravit lahodné pochoutky, které lze jíst jako svačinu  nebo polevy do dezertů a koktejlů . Můžete si například vyrobit succade, která se skládá z kandované citrusové kůry, kterou můžete samozřejmě připravit s pomerančovou, citronovou a limetkovou kůrou.

Chcete-li připravit kandovanou kůru klementinky, začněte odstraněním slupky ze 2 až 3 klementinek, včetně jejich dřeně, a poté je nakrájejte na tenké proužky. Mezitím si v hrnci uvařte směs ze 3 hrnků vody a 3 hrnků cukru. Poté přidejte proužky klementinek a na mírném ohni znovu přiveďte k varu a vařte 45 minut. Jakmile  slupky  změknou , vyjměte je a namočte do cukru. Nakonec je nechte 24 až 48 hodin na pečicím papíru.

  1. Připravte si klementinkový esenciální olej

Citrusové plody jako klementinka pracují na přípravě esenciálních olejů. Chcete-li je použít tímto způsobem, odstraňte slupky bez zanedbání dřeně a poté je nechte několik hodin zaschnout. Nakrájejte je na malé kousky a poté je vložte do sklenice naplněné alkoholem.

Nechte ingredience v nádobě 3 dny a nezapomeňte je pravidelně míchat. Nechte sklenici také otevřenou, aby se mohl odpařit alkohol. Získáte tak tekutinu jako esenciální olej, který můžete nalít do difuzéru  a používat různými způsoby k provonění okolního vzduchu nebo dokonce přidat do vody do koupele.

Klementinkovou kůru můžete použít také  jako nálev s kuchyňským olejem pro zvýraznění chuti vašich pokrmů. Proto je zájem mít citrusovou kůru po ruce. K tomu připravte směs tří lžic kůry a oleje na vaření, kterou nalijte do skleněné nádoby. Nechte uplynout 2 týdny, během kterých je nejlepší občas sklenici protřepat, než kůru přecedíte. Získáte výborný olej do salátů nebo k pochutnání na perníku.

  1. Připravte si klementinský cukr nebo sůl

Pro vaše pečivo může být klementinkový cukr dobrou alternativou k obvyklému cukru, ať už k přípravě vašich oblíbených koláčů, sušenek nebo muffinů. Chcete-li to uvařit, stačí smíchat  lžíci klementinské kůry v ekvivalentu šálku cukru.  Vše nalijte do mísy, důkladně promíchejte rukama, dokud nevznikne homogenní celek a ze slupek nezačne vytékat olej.

Pokud jde o sůl, osušte kůry a poté je smíchejte se stejným množstvím soli. Získáte  zajímavou přísadu do zeleninových pokrmů, těstovin nebo i do polévek a dušených pokrmů.

  1. Deodorizovat

Klementinkovou kůru spařte v hrnci s vodou, sledujte nádobu a poté nalijte roztok do difuzéru. Získáte osvěžovač vzduchu  , který je účinný jako sůl a citron.

  1. Zvýrazněte chuť likérů
klementinské kůry

Klementinské kůry a zelený čaj – Zdroj: spm

Pro vaše čaje a koktejly jsou kůry vynikající přísadou, která zvýrazní chuť vašich nápojů jemným aromatem. Chcete-li to provést, odstraňte co nejvíce dřeně  a  před uložením slupky osušte . Jednoduchý a praktický trik pro vylepšení vašich oblíbených koktejlů.

  1. Dodejte svým přírodním čisticím prostředkům vůni

Pokud jste zvyklí čistit bílým octem a chcete přidat příjemnou vůni,  smíchejte klementinkovou kůru s octem  a o týden později přidejte stejný díl vody. Vše, co musíte udělat, je nalít do rozprašovače, abyste si užili čistotu i vůni.

  1. Vydrhněte tělo

V kosmetice známý vitamín C, který klementinková kůra obsahuje, prospívá pleti. Tyto kůry budou použity k výrobě účinných peelingů. Chcete-li to provést, jednoduše smíchejte sůl a klementinkovou kůru a vytvořte  si domácí tělový peeling.

  1. Dochutíme kyselou paprikou

Pro lahodné přípravy je koření klíčovým prvkem gastronomie. Můžete si vyrobit vlastní koření  smícháním pepře s jemně mletou klementinkovou kůrou  a poté přidáním trochu soli.

Tolik triků, které dokazují, že klementinská kůra má v rukávu více než jeden trik. Od této chvíle musíte přemýšlet, než je vyhodíte. To samé  u citronové kůry.