Kuchyňské utěrky jsou používáním pokryty stále více skvrnami. Absorpční vlastnosti této tkaniny je paradoxně činí vnímavějšími a citlivějšími na nečistoty. Naštěstí můžete své oblíbené kuchyňské utěrky uchovat pomocí několika tipů na čištění, z nichž jeden je následující.

Zde je trik schopný odstranit skvrny z látek a který nevyžaduje použití nekonečných chemických přípravků. To je vše o spoléhání se na teplo  při odstraňování mastných skvrn, rozlitých tekutin a jiných odolných skvrn.

kuchyňské utěrky

Kuchyňské utěrky – Zdroj: spm

Jak odstraníte odolné skvrny z kuchyňských utěrek?

Pokud se vám tato metoda může zdát zvláštní, slibuje díky teplu povznášející výsledek. Začněte nejprve navlhčením ručníku a poté jej přetřete černým mýdlem nebo marseillským mýdlem  . Pořiďte si plastový sáček na jídlo, který odolá teplu a ručník do něj vložte, aniž byste jej zavírali. Poté  vložte sáček do mikrovlnné trouby na  střední výkon na 1 min a 30 sekund.

Na konci této doby vezměte kleště  a vyjměte ručníky, dávejte pozor na teplo.  Protáhněte kus textilie pod proudem čisté vody a užijte si hadřík bez nečistot!

Mýdlo můžete také nahradit jakýmkoli jiným odstraňovačem skvrn.

kuchyňské utěrky 1

Kuchyňské utěrky – Zdroj: spm

Co nedělat pro zachování kvality kuchyňských utěrek

Jednou z nejdůležitějších věcí, které byste neměli při péči o kuchyňské utěrky dělat, je vyhýbat se používání aviváže při sušení v sušičce. A z dobrého důvodu tento lákavý produkt  změní jejich absorpční kapacitu  a zároveň vytvoří prostředí vedoucí k nepříjemným pachům.

Další tipy na čištění kuchyňských utěrek

Dalším způsobem čištění kuchyňských utěrek je využití antiseptických a antibakteriálních vlastností citronu, který dokáže velmi dobře nahradit čpavek. Chcete-li to provést, nalijte do pračky ½ šálku citronové šťávy spolu s domácím pracím prostředkem  . Citron při praní  zbaví vaše utěrky mastné skvrny . Další nepřehlédnutelný detail, pro praní v pračce je nejlepší upřednostňovat horkou vodu. Nechte vše namočit hodinu nebo více a poté nechte pračku dokončit prací cyklus. Pokud chcete ručníky změkčit ,  přidejte do posledního máchání bílý ocet. 

Jak sušit kuchyňské utěrky?

I když je samozřejmě možné sušit ručníky v sušičce, nejlépe to uděláte  venku na prádelní šňůře nebo sušáku . A z dobrého důvodu UV paprsky slunce velmi dobře přispívají k bělení ručníků.

sušení ručníku

Sušení kuchyňské utěrky – Zdroj: spm

Mějte však na paměti, že i když je tato metoda stále velmi účinná při čištění ručníků, pokud jsou ručníky staré,  je nejlepší je vyměnit . O to těžší nebo dokonce nemožné bude odstranit odolné skvrny.

Jak odstranit skvrnu z našich kuchyňských utěrek?

Pokud chcete odstranit konkrétní skvrnu, ať už se jedná o skvrnu od mastnoty, vína nebo rajčatové omáčky, můžete použít směs prostředku na mytí nádobí, peroxidu vodíku a jedlé sody. Naneste pastu na znečištěné místo a nechte 2 hodiny působit. Poté opláchněte studenou vodou. Všimněte si také,  že  bělidlu je lepší se vyhnout.

Jak čistíte mastné kuchyňské utěrky?

Pokud máte na kuchyňských utěrkách mastné skvrny, bílý ocet je váš přítel.  Dejte trochu do spreje a poté štědře nastříkejte přípravek  na  mastné skvrny . Poté pokračujte v obvyklém mytí.