Na pokožce hlavy se mohou vyskytovat suché nebo mastné lupy, které způsobují silné obtěžování. Existuje účinný přírodní lék, který 100% funguje v boji proti tomuto stavu, ale také jako prevence jeho opakování.

Tato dermatologická porucha způsobuje podráždění pokožky hlavy a také vypadávání jejích úlomků a jejich proliferaci. Naštěstí vám tento mocný trik pomůže překonat tento benigní, ale nepříjemný problém s vlasy.

Proti lupům a nalezení zdravé pokožky hlavy je možné bojovat pomocí silného přírodního prostředku

I přes použití šamponu proti lupům se u těch, kteří trpí tímto podrážděním pokožky hlavy, mohou objevit trvalé lupy. Existuje však řešení, které může tento problém s vlasy vymýtit. Výsledky budou viditelné od první aplikace . Můžete se rozloučit se suchostí, svěděním a podrážděním.

svědění

Svědění pokožky hlavy – Zdroj: spm

Jaká je složka, která bojuje proti lupům?

Suchá pokožka hlavy, podráždění, svědění, lupy mohou způsobit skutečné nepohodlí a přetrvávají i přes aplikaci ošetřujícího šamponu. Toto benigní kožní onemocnění postihuje muže a ženy všech věkových skupin. Tyto šupiny se někdy mohou množit a padat na ramena. Vyznačují se suchými lupy, které se snadno odstraňují, nebo mastnými lupy, které souvisí se seboroickou dermatitidou. Pro zklidnění a čištění pokožky hlavy je po ruce impozantní přísada: jedlá soda. Je perfektní pro odstranění odumřelé kůže  na pokožce hlavy a reguluje maz na vlasech,  ale i na obličeji.

deskvamace

Deskvamace pokožky hlavy – Zdroj: spm

Jak používat tento prostředek k odstranění lupů?

Tento ekologický trik je velmi účinný při zklidnění pokožky hlavy. K jeho použití budete muset smíchat tři polévkové lžíce jedlé sody v misce, do které přidáte tolik horké vody, abyste získali hladký a homogenní přípravek. Tuto péči nanášejte na lebku a přitom provádějte krouživé pohyby  po dobu dvou minut. Poté kořeny a délky opláchněte vlažnou vodou. Kvůli adstringentnímu účinku bikarbonátu se doporučuje hydratovat vlasy koupelí z olivového oleje. Osvojte si tento rituál jednou až dvakrát týdně a můžete se s lupy rozloučit! Kromě odstranění těchto odumřelých kožních buněk může být jedlá soda impozantní pro mnoho dalších kosmetických tipů. 

proužky na pečení

Složka proti lupům – Zdroj: spm

Existují i ​​další přírodní triky, jak lupy zmizet

Pokud je jedlá soda účinná proti lupům , existují přírodní produkty, které tyto nepříjemné šupiny odstraní. Pokud si je osvojíte ve své rutině, uvidíte rychlé výsledky!

lupy

Deskvamace pokožky hlavy – Zdroj: spm

1. Aloe vera pro odstranění lupů

Pro zklidnění podrážděné pokožky hlavy, boj proti svědění a odstranění lupů je  aloe vera úžasný přírodní lék . Chcete-li do své kosmetické rutiny přidat tuto složku s mnoha zdravotními přínosy  , aplikujte ji ke kořínkům jako vlasovou kúru. Před opláchnutím jemně masírujte kořeny. Magie, že?

2. Aspirin, abyste se zbavili lupů

Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, aktivní sloučeninu, která se často vyskytuje v šamponech proti lupům.

Tato studie  dokazuje, že tato sloučenina účinně odstraňuje lupy. Chcete-li bojovat proti lupům, aniž byste napadli pokožku hlavy, rozdrťte dva aspiriny a přidejte prášek do svého obvyklého šamponu. Zbývá to jen omýt. Opakujte tento zvyk až třikrát týdně, abyste dosáhli přesvědčivých výsledků.

šampon proti lupům

Naneste šampon proti lupům – Zdroj: spm

Jistě jste pochopili: mytí vlasů jedlou sodou vám umožní odstranit tyto odumřelé buňky, které zůstávají na povrchu pokožky hlavy. Tyto produkty vlasové péče jsou úžasné pro čištění vašich kořínků! Pokud vaše potíže přetrvávají, doporučuje se konzultovat s dermatologem adekvátní léčbu.