Rostliny poskytují pohodlí, pomáhají snižovat hladinu oxidu uhličitého (CO2) a udržují tak konstantní tok kyslíku. Díky tomu zaznamenáte snížení stresu a napětí. A přestože trávíme téměř 80 % času uvnitř, není to žádný luxus, zvláště když víme, že vzduch v našich interiérech je více znečištěný než venku! Stejně jako musíme mít na paměti zhoubné účinky vysoké úrovně CO2 na zdraví. Výrazně zvyšuje symptomy související s astmatem.

Rostliny, které čistí vzduch v domě

Rostliny, které čistí vzduch v domě – Zdroj: spm

Toto čištění vzduchu díky rostlinám může mít pozitivní vliv na mnoho dalších aspektů každodenního života, a tak zlepšit kreativitu a produktivitu.

Přítomnost rostlin ve vaší domácnosti prostřednictvím jejich dekontaminačního účinku také sníží riziko onemocnění a umožní vám užívat si lepšího zdraví.

Zde je výběr pokojových rostlin, které čistí vzduch

Aloe Vera k čištění vzduchu

Aloe Vera k čištění vzduchu – Zdroj: spm

aloe vera

Podle více studií právě pokojová rostlina čistí vzduch nejvíce. Jeho vysoká účinnost odstraňuje ze vzduchu CO2, oxid uhelnatý a dokonce i formaldehyd, tento velmi dráždivý plyn klasifikovaný jako karcinogenní, který se ukrývá ve stavebních materiálech našich domovů. Pokud byste si mohli koupit pouze jednu pokojovou rostlinu, je to ona.

Měšíční květina

Tato krásná rostlina absorbuje toxiny a škodlivé chemikálie ze vzduchu, jako je trichlorethylen a formaldehyd. Aby toho nebylo málo, nevyžaduje velkou údržbu a má dlouhou dobu kvetení.

Břečťan

Rostlina, která vás překvapí svou čistící silou. Dokáže ze vzduchu odstranit až 58 % odpadu a 60 % toxinů za pouhých 6 hodin, včetně benzenu, který se nachází ve všem, od pracího prostředku po cigaretový kouř.

Kaktus pro čištění vzduchu

Kaktus pro čištění vzduchu – Zdroj: spm

Kaktus

Pokud nemáte moc volného času, bude kaktus vaším ideálním společníkem, protože nevyžaduje tolik péče jako jiné rostliny. Jeho schopnost čistit vzduch je úžasná.

Aglaonema

Jeho pěkně zelené listy s bílými skvrnami vdechnou vašemu domovu nový život, ale především studie NASA z roku 1989 potvrdila jeho účinnost při odstraňování znečištění ovzduší.

Pelargonium

Kromě toho, že zdobí váš pokoj svými krásnými růžovými a červenými květy, tato rostlina čistí vzduch, zabíjí bakterie a odstraňuje pachy.

Někteří nadšenci do zahradnictví dokonce zmiňují, že zlepšuje kvalitu spánku a snižuje stres.

Bambusová palma pro čištění vzduchu v domě

Bambusová palma pro čištění vzduchu v domě – Zdroj: spm

bambusová palma

Exotická rostlina, která dodá vašemu domovu jedinečný charakter. Mezi jeho přednosti patří eliminace chemikálií, jako je benzen a trichloretylen.

Je důležité mít doma rostliny?

Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír, známějšího jako NASA, se doporučuje mít minimálně 17 rostlin na 500 m2.

Zvažte tyto tipy a vdechněte svému domovu nový život tím, že si budete užívat zdravější a příjemnější prostředí !