Velmi jednoduché a ekologické triky, jak odvrátit předměty každodenní potřeby nebo výrobky ze skříně.

NECHTE VAŠE OKNA ZÁŘIT

Smíchejte trochu s horkou vodou (25/75) a očistěte houbičkou. Není třeba oplachovat, stačí otřít hadříkem. Magie, svítí!

LOV MRAVNCŮ

Nastříká se do rámů oken, dveří, skříní… a mravenci už nepřicházejí.

DEODORIZUJTE SIFONY

Čas od času nalijeme do sifonů sklenici bílého octa, ten vyčistí a zbaví zápachu. V případě špuntů přidáme jedlou sodu a presto, problém je vyřešen!

ÚSPĚŠNÁ SRÁŽENÁ VEJCE

Kuchyňský tip, abyste už nikdy nevynechali vaření sázených vajec, přidejte do vody bílý ocet a trochu soli. Díky tomu se vaječný bílek lépe srazí. Vajíčko (bez skořápky) ponoříme na 3 minuty. Tohle je dokonalé vajíčko!

čištění bílým octem

Čistěte bílým octem – Zdroj: spm

UDĚLEJTE KVĚTINY POSLEDNÍ

Do vázy naplněné vodou přidejte trochu bílého octa a cukru a květiny déle vydrží.

NECHTE JEHO VLASY LESKNOUT

Po umytí šamponem dobře opláchněte a poté nalijte na vlasy směs vody a octa (pozor na oči!). Šupinky vlasového vlákna jsou napnuté a vlasy lesklé. V případě lupů přidejte pár kapek při šamponování.

VYMĚŇTE ZMĚKČOVAČ

Hypoalergenní a úsporné, dělá prádlo měkké a poddajné. Do zásobníku stroje vložíme uzávěr. Navíc zabraňuje tvorbě vodního kamene.

ODSTRAŇTE SKVRNY

Ach, pyré z červené řepy nebo mrkve, které jsou tak impozantní pro dětské body! Pro snadné odstranění skvrn potřete trochou bílého octa a v pračce!

ODSTRANĚNÍ VÁPENCE

Ať už na kohoutcích, na spárách dlaždic, na toaletách nebo v konvici, na odstranění stop vodního kamene to funguje dobře. Necháme působit, pokud je hodně zanesený.

KTEROU SI VYBRAT?

Preferujeme potravinářský ocet dávkovaný při 8% kyselosti. Je dostatečně koncentrovaný, aby byl dům zdravější a lze jej použít při vaření.