Vlhkost je jednou z hlavních nepříjemností, která může způsobit škody v mnoha domácnostech. To může být způsobeno mnoha faktory, jako jsou strukturální problémy, špatná izolace a mnoho dalších. Faktem je, že je to problém, který je nutné řešit jak pro ochranu vašeho zdraví, tak i bytu. Objevte rostlinu, která může absorbovat vlhkost ve vaší vlhkosti, a způsoby, jak tomu zabránit. Tento problém lze trvale vyřešit prací na budově, jako je izolace nebo instalace dutin. Naštěstí existují levnější prostředky, jak bojovat s přebytečnou vodou ve vzduchu.

Často máme tendenci hledat ekonomické řešení k vyřešení problému vlhkosti v domě, aniž bychom dosáhli výsledků. Najímání odborníků, jako jsou zedníci a malíři, může být drahé. Přebytek vody v okolním vzduchu pochází ze strukturálního problému v budově, který může pramenit ze zdí, které absorbují vodu ze základů. Ekonomická a účinná opatření jsou nezbytná k odstranění vlhkosti v domě.

plíseň

Plíseň – Zdroj: spm

Lépe předcházet plísním a vlhkosti

Jak bylo vysvětleno výše,  existují prostředky k boji s vlhkostí  ve vašem bytě nebo domě. Pouze je velmi důležité tomuto jevu předcházet, aby nezpůsobil poškození vodou. Dobrá prevence v kombinaci s nápravou k odstranění vlhkosti může problém dočasně vyřešit.

Velmi často máme tendenci ignorovat plísně přítomné v domě. Je zásadní být velmi opatrní, abyste tento jev nezesilovali jednoduchými opatřeními.

Otevřené okno

Otevřít okno – Zdroj: spm

Je potřeba pár užitečnými gesty zajistit, aby vzduch v domě co nejvíce cirkuloval, zvláště u vlhkých zdí. Mezi nimi:

  • Často otevírejte okna
  • Odsuňte nábytek a skříňky od stěn alespoň 8 cm
  • Ihned po osprchování otevřete okno v koupelně
  • Při vaření vždy zapněte digestoř
  • Nesušte prádlo doma
calathea-1

Calathea – Zdroj: spm

Po provedení těchto opatření můžete   pro dosažení nejlepšího účinku použít prostředek proti vlhkosti.  Velmi užitečná rostlina k tomuto účelu odvádí vlhkost a k přežití nepotřebuje mnoho světla.

Calathea v domě

Calatea

Calathea – Zdroj: spm

Calathea je stálezelená pokojová rostlina, která patří do čeledi Marantaceae. Mnoho Italů již má tuto okrasnou rostlinu ve svých domovech, ale pouze pro dekorativní účely, a ne proto, že by znali její užitečnost.

Je to rostlina pocházející z Latinské Ameriky, kde je vlhkost přítomna na velmi vysokých úrovních. Stejně jako všechny ostatní rostliny pocházející z této oblasti je i tato rostlina geneticky přizpůsobena k životu v prostředí s těmito vlastnostmi.

Z tohoto důvodu je kalathea schopna absorbovat vlhkost, což je typický rys tropických rostlin, které podporují adaptaci na své prostředí. Umístěte tuto rostlinu do nejvlhčích místností vašeho domu a získáte překvapivé výsledky.

Tato rostlina, protože absorbuje vlhkost, potřebuje k přežití velmi málo vody. V létě bude samozřejmě potřebovat více vody, protože vzduch je v tomto období méně vlhký.

Nepotřebuje také mnoho světla, protože velmi dobře přežije i v tmavém prostředí po většinu dne. Je to rostlina, která vyžaduje malou údržbu, ale chrání váš domov!