Dětské oblečení se může snadno obarvit nebo zažloutnout, zvláště pokud bylo delší dobu skladováno. Při praní tohoto jemného prádla je důležité dodržovat určitá opatření: pokožka kojence je velmi citlivá a náchylná k podráždění. V tomto článku vám vysvětlíme, jak správně umýt šatník vašeho novorozence.

Všechny budoucí maminky, ale i mnozí tatínkové, se s velkou radostí připravují na příchod svého dítěte. Mnoho rodičů nešetří prostředky ani energií vynaloženou na vytvoření skutečného kokonu: od ložnice po hygienické prostředky včetně oblečení je tento přípravek jistě jedním z nejvíce stimulantů těhotenství.

Mít na mysli tisíc věcí nám však někdy může zabránit soustředit se na zásadní otázky. Jak každý ví, dětská pokožka je mnohem jemnější a jemnější než kůže dospělých. Proto často potřebují velmi zvláštní péči. O tom, že budoucí rodiče již mají vše připraveno, není pochyb ani na vteřinu: jistě již máte na skladě celou řadu konkrétních produktů vhodných do koupele miminka i pro péči o jeho pokožku. Ale stejně důležité, ne-li zásadnější, přemýšleli jste o tom, že vyperete všechno oblečení, které bude vaše dítě nosit během prvních týdnů svého života?

praní dětského prádla

Praní kojeneckého prádla – Zdroj: spm

Od povlečení zakoupeného s láskou až po oblečení obdarované vašimi blízkými, od maličkých košilek až po elegantní kousky, je nezbytné tyto oděvy před nošením vyprat. Toto čištění skutečně zabrání všem infekcím a možnému podráždění pokožky vašeho dítěte.

Nezapomeňte, že oblečení se vyrábí v továrnách, na místech velmi příznivých pro růst plísní, bakterií a jiných vší. Tyto továrny obvykle používají ke skladování chemikálie a předměty jsou také skladovány v plastových sáčcích vystavených prachu, bakteriím a roztočům. Netřeba dodávat, že všechny tyto chemikálie mohou být velmi škodlivé pro celkové zdraví kohokoli, zejména dítěte. Pokud jeho prádlo není dokonale hygienické, může velmi brzy trpět alergiemi a dermatitidou vyvolanou těmito chemikáliemi, které mohou být v některých případech dokonce karcinogenní.

Abyste se vyhnuli všem těmto nepříjemnostem a přivítali miminko v těch nejlepších podmínkách, nabízíme vám jednoduchý a neomylný prostředek, jak správně vyprat a vydezinfikovat oblečení vašeho novorozence.

Jak přidat sůl do prádla?

sůl - 1

Sůl – Zdroj: spm

Věděli jste, že sůl je považována za pozoruhodný odstraňovač skvrn, který odstraňuje všechny plísně a žluté skvrny usazené v oblečení? Jako bonus zachovává lesk jasných barev a navrací všechnu svou bělost bílým kouskům, které působí ponuře (zejména těm od velkého bratra nebo velké sestry, kteří se vrátí k malému).

V první řadě je důležité prát dětské oblečení  odděleně od oblečení dospělých. Při plnění stroje přidejte do zásuvky na prací prostředek stejné množství pracího prostředku jako předtím. Ale místo leštidla přidejte 2 lžičky soli.

Chcete-li oblečení přinést jemnou svěží a voňavou vůni, můžete kombinovat sůl s pár kapkami esenciálního oleje.

Proč by se měla při mytí přidávat sůl?

sůl do pračky

Sůl v pračce – Zdroj: spm

Ukázalo se, že pračka  sama o sobě nedokázala špínu z oblečení úplně odstranit. To je mimochodem velmi často příčinou svědění a vyrážek na těle dítěte. Abyste dosáhli dobrého máchání, měli byste při praní vždy používat sůl. Díky této odmašťovací složce budete schopni eliminovat všechny druhy zbytků usazených ve vláknech látky.

Po každém vyprání si také všimnete, že oblečení, které bylo mácháno solí, je mnohem měkčí a jeho barva je živější. Jako bonus je tato složka šetrná k životnímu prostředí a mnohem levnější než jakýkoli prací prostředek!

cítit prádlo

Čichání prádla – Zdroj: spm

Můžete si také připravit solný roztok a nalít jej přímo do bubnu.

Důležité je také nechat oblečení sušit na slunci. Ten likviduje veškeré bakterie a  roztoče z oblečení vašeho miminka.

Upozornění: Pokud by se oblečení mohlo dostat do kontaktu s hmyzem, zvířaty nebo rostlinami, je lepší je nechat usušit uvnitř. Ujistěte se, že jste odstranili všechny zbytky na vláknech oděvu, abyste předešli riziku alergických reakcí na pokožce vašeho dítěte.