Ocet je velmi ekonomický a doporučuje se pro vaše prádlo a pračku. Zde je návod, jak jej používat

Jaký ocet použít do pračky?

Existují různé druhy octa, ale na prádlo používáte přírodní ocet. Je to ohleduplné k vašemu oblečení i k životnímu prostředí.

pračka na prádlo

Prádlo v pračce – Zdroj: spm

  1. Jako aviváž

Ocet odstraňuje vodní kámen z vody  , činí ji měkčí a změkčuje i vaše oblečení. Potřebné množství octa závisí na vodním kameni ve vaší vodě. Pokud máte spíše měkkou vodu, postačí malé množství (jedna polévková lžíce). Pro tvrdou vodu použijte šálek octa. Funguje jako náhražka aviváže, ocet nalijte do přihrádky určené pro tento produkt. Je důležité vědět, že ocet nahrazuje aviváž, nikoli však prací prostředek. Vždy používejte jemný mycí prostředek v kombinaci s octem.

  1. Na ochranu barev

Vybledlé černé oblečení  nebo vaše oblíbená bílá halenka, která není tak bílá, jako když jste ji kupovali, vám může ublížit. Přidání octa do prádla umožní, aby barvy zůstaly déle, takže vaše oblečení bude méně náchylné k vyblednutí. Pokud jste si koupili nové, pestrobarevné oblečení, můžete je také přes noc namočit do studené vody, do které jste přidali ocet.

  1. K odstranění skvrn

Ocet nejen změkčí vaše oblečení , ale je také dobrým přírodním odstraňovačem skvrn. Vzpomeňte si například na skvrny od kávy nebo čaje, krevní skvrny nebo skvrny od deodorantu. Je to velmi jednoduché: vezměte tři díly octa a jeden díl vody a vše smíchejte. Nechte oblečení namočené přes noc a poté je vyperte jako obvykle.

zápach

Zápach – Zdroj: spm

  1. Pro snížení zápachu

Máte láhev s prázdným rozprašovačem? Naplňte ji octem. Je to perfektní způsob, jak se zbavit nepříjemných pachů z vašeho oblečení. Máte například nepříjemný zápach v podpaží? Nastříkejte trochu octa na skvrny na košili a nechte deset minut působit, než ji dáte do pračky.

  1. Aby se zabránilo podráždění pokožky

Ocet ve vaší pračce pomáhá odstranit mýdlovou pěnu. Často jsou to zbytky zanechané ve vašem oblečení, které mohou dráždit vaši pokožku. Takže hrnek octa ve vaší aviváži nejen změkne, ale také vyčistí a nebude dráždit.

  1. Aby byla vaše pračka čistá

Ve vaší pračce se mohou hromadit nečistoty a mýdlo. Nejlépe uděláte, když každé dva měsíce spustíte prázdný stroj se dvěma šálky octa. Tím se ve vašem stroji rozpustí nečistoty a mýdlo. Už nebudete cítit nepříjemné pachy a budete moci mnohem snadněji čistit oblečení.