Ať už dáváte přednost ručnímu mytí nádobí nebo používání myčky nádobí, očekáváte, že vaše příbory, talíře a sklenice budou čisté a třpytivé. Při čištění nádobí v pračce se vám ale může občas stát, že zůstane špatně umyté a stále obsahuje stopy mastnoty. V tomto článku zjistíte, proč byste měli do myčky vložit kuličku alobalu.

Soda bikarbona, černé mýdlo, hrubá sůl, bílý ocet nebo lihový ocet… Existuje mnoho babských rad, které vám umožní zvládnout několik domácích úkolů během chvilky . K čištění nádobí a jeho čištění jako nového můžete použít kuličku hliníkové fólie.

Kulička z hliníkové fólie pro lesk příborů

stříbrné příbory

Způsob čištění stříbrných příborů – Zdroj: spm

Alobal se hodí nejen pro uchování potravin a uchování tepla připravovaného pokrmu. Někteří lidé se totiž při mytí příborů rozhodnou pro originální trik: do myčky umístí kuličku alobalu. Díky tomu budou příbory čistší a lesklejší. A z dobrého důvodu hliník pomáhá odstraňovat zbytky jídla usazené na stříbře a dodává tomuto materiálu více lesku. Chcete-li provést tento trik, vše, co musíte udělat, je umístit míček z hliníkové fólie o velikosti golfového míčku do zakrytého podnosu před spuštěním běžného mycího cyklu . Díky chemické reakci, která vzniká při kontaktu prostředku na mytí nádobí s hliníkovou fólií, jsou příbory lesklé.

Další použití hliníkové fólie

Hliníková fólie je jedním z nejpůsobivějších čisticích prostředků.

použijte hliníkovou fólii

Použití hliníkové fólie – Zdroj: spm

Zde jsou způsoby použití této přísady k čištění a údržbě různých povrchů:

  1. Oblečení vyperte a osušte hliníkovou fólií

Můžete proto do bubnu pračky umístit kuličky hliníkové fólie, které podpoří odstranění nečistot a odstraní ty nejodolnější skvrny na oblečení. Hliníková fólie ve skutečnosti eliminuje statickou elektřinu z prádla a vypere ho efektivněji. Navíc by se zdálo, že vložením kuliček alobalu do sušičky prádlo rychleji schne.

  1. Vyčistěte a odmastěte hrnce a pánve hliníkovou fólií

Hliníková fólie pomáhá uvolnit nečistoty a odolné skvrny. Chcete-li ji použít, jednoduše vyměňte běžnou houbu za kuličku z hliníkové fólie, abyste mohli drhnout hrnce a pánve . Můžete také použít polovinu citronu a vydrhnout odolné skvrny.

  1. Vydrhněte žehličku hliníkovou fólií

Žehlicí plocha žehličky může zanechat stopy vodního kamene. K vydrhnutí žehličky můžete použít kuličku hliníkové fólie a energicky ji otřít, abyste odstranili šmouhy.

  1. Usnadněte si žehlení s hliníkovou fólií

Alobal vám také může pomoci rychleji a snadněji vyžehlit prádlo. Chcete-li to provést, zasuňte pod kryt žehlicího prkna list hliníkové fólie. Poté prádlo vyžehlete a budete ohromeni, když zjistíte, že žehlení je mnohem jednodušší.

  1. Odstraňte stopy rzi hliníkovou fólií

Chcete-li odstranit skvrnu od rzi, jednoduše ponořte kuličku hliníkové fólie do vody a poté ji přetřete o rezavé povrchy. Brzy si uvědomíte, že rez je zbavena vodního kamene.

  1. Naostřete nůžky hliníkovou fólií

Hliníková fólie pomáhá brousit čepele nůžek. Složte několik listů hliníkové fólie do několika tlouštěk. Poté použijte nůžky tak, že je několikrát přestřihnete, abyste čepel naostřili.