Praktický a dekorativní předmět každodenního života, přísavka, se stala v našich domácnostech téměř nepostradatelnou. Přiznejme si, že nám často zachrání život: umožní nám pověsit obrazy na stěny obývacího pokoje i župany na dveře koupelny. Díky přísavce již není potřeba naše zařízení vrtat nebo mít nevzhledné díry v našich materiálech. Jednoduše připevněte háčky na hladké povrchy, jako je sklo nebo dlaždice, a pak si můžeme dovolit ozdobit naše prostory, jak si přejeme. A velkou výhodou tohoto důmyslného závěsného systému je, že přísavka je pohyblivá, takže ji můžete nainstalovat kdekoli doma!

Problém: I když milujeme všestrannost a funkčnost těchto doplňků, na zdi nikdy dlouho nevydrží! Zvláště pokud musí obsahovat docela těžké prvky. Po nějaké době slábnou a samy se rozpadají.

Trápí vás vaše přísavky, protože ne vždy drží na svém místě? Už se nemusíte bát o své háčky: Aby vám nečekaně nevypadly, máme pro vás řešení!

 Zde jsou jednoduché a účinné tipy, jak jednou provždy zabránit tomu, aby přísavky spadly ze stěn sprchy nebo sklouzly po zrcadle. Postupujte podle těchto kroků, abyste zajistili, že budou dobře přilepené a velmi odolné.

přísavka 1

Povrch – Zdroj: spm

1. Vyberte si vhodný povrch

Ideální povrch pro aplikaci přísavky musí být čistý, rovný a dokonale hladký. Ani ty nejpevnější přísavky nedrží dlouho na porézních površích, protože je nemožné získat fixaci bez vzduchových kapes.

To znamená, že existuje několik typů povrchů, na které se mohou přísavky přilepit, včetně skla, tvrdého plastu, akrylu, umakartu a nerezové oceli. Přísavky snadno připevníte na okna, zrcadla nebo přední část vaší myčky. Na druhou stranu se vyhněte použití přísavek na zakřivených nebo strukturovaných površích, jako je palubní deska vašeho auta, protože bude velmi obtížné dosáhnout trvalého spojení.

přísavník2

Čistý povrch – Zdroj: spm

2. Očistěte povrch

Před pokusem o instalaci přísavky je důležité zajistit, aby povrch, na který ji aplikujete, byl dokonale čistý. Vydrhněte celý vybraný povrch běžným čisticím prostředkem pro domácnost, poté jej opláchněte a osušte hadříkem, který nepouští vlákna. Toto čištění odstraní veškeré nečistoty nebo nečistoty, které mohou narušovat správnou přilnavost.

přísavník3

Otřete povrch – Zdroj: spm

3. Otřete povrch alkoholem!

Jakmile je povrch důkladně vyčištěn a čistý, měli byste jej znovu otřít lihem. Proč toto dvojí čištění? Protože pokud tento alkohol není sám o sobě vynikajícím čisticím prostředkem, je ideální pro odstranění posledních zbytků nečistot, než budete moci přísavku přilepit v těch nejlepších podmínkách.

Poznámka: Alkohol je také nejlepší způsob, jak připravit povrch před zavěšením háčků nebo podobně. Nejprve povrch očistěte jako obvykle, poté jej před nanesením lepidla otřete lihem, abyste dosáhli trvalého spojení.

přísavník4

Čistá přísavka – Zdroj: spm

4. Vyčistěte samotnou přísavku

Kromě čištění povrchu, na který ji chcete připevnit, je nutné, aby byla přísavka čistá a bez prachu. Opláchněte ji vlažnou vodou, zvýrazněte vnitřek přísavky, poté ji protřepejte, abyste odstranili přebytečnou vodu. (Ani ji nepřesušujte: kapičky vody uvnitř přísavky mohou zabránit tvorbě vzduchových kapes uvnitř těsnění).

přísavník5

Připevněte přísavku – Zdroj: spm

5. Pevně ​​zatlačte

Konečně je čas připevnit přísavku! Pevně ​​ji přitiskněte ke sklu, stěně nebo dlaždici, kam ji chcete nainstalovat a dobře ji přilepte, dbejte na to, aby mezi přísavkou a povrchem nebyly žádné vzduchové bubliny.

přísavník6

Přísavka na stěnu – Zdroj: spm

6. Necháme stát

Po připevnění přísavky ji nechte 24 hodin sedět, aby měl spoj čas „zatuhnout“. To znamená, že na přísavku nebo předmět, ke kterému je připevněna, nepřidávejte žádnou váhu a snažte se vyhnout namočení oblasti.

Tím, že jej necháte celý den odpočívat, zajistíte, že malé množství vody uvnitř přísavky zaschne a že spojovací systém je dokonale kompletní.

přísavník7

Check sauck – Zdroj: spm

7. Zkontrolujte vazbu

Jakmile je vaše přísavka přilepená, nezapomeňte čas od času zkontrolovat nástavec. Občas zatlačte na přísavku, abyste odstranili případné vzduchové kapsy, které se mohly vytvořit.

Pamatujte, že změny teploty a vlhkosti ( běžné v koupelnách  a kuchyních) mohou ovlivnit flexibilitu přísavky. To může způsobit vytvoření vzduchových kapes nebo oddělení přísavky od povrchu.

Od nynějška už nemusíte kupovat nové, přísavky, které už máte, perfektně poslouží. Jediné, co musíte udělat, je pečlivě dodržovat kroky, které jste právě představili!