Pokud jste se rozhodli pěstovat tchýnin jazyk, je důležité vědět, jak se o tuto pokojovou rostlinu starat, aby dobře kvetla. Nemusíte mít zelený palec, abyste viděli dobrý růst, protože tyto tipy vám pomohou mít bujnou vegetaci.

Tchýnin jazyk je stálezelená rostlina, která dokáže ozdobit váš interiér a přitom vyžaduje minimální údržbu. Pokud chcete mít malé květy těchto zelených rostlin, aniž byste byli profesionálem v zahradnictví, budete muset učinit určitá opatření, abyste viděli tyto krásné bílé okvětní lístky.

Kdy mohou tyto pokojové rostliny kvést?

Sansevière, rostlina, kterou je třeba zalévat jednou týdně  , může vyvinout bílé květy, pokud je dostatečně udržována. Tato rostlina může pěstovat tyto okvětní lístky jednou ročně a obvykle se to děje na jaře nebo v létě. Zalévání však lze provádět pouze v případě, že je půda suchá. Mimochodem, pokud jste pozvali odrůdu Sansevieria trifasciata Hahnii,  kvetení je nemožné.

tchyně jazyk1

Trvalky – Zdroj: spm

Jak přimět tuto trvalku, aby kvetla?

Pokud jste si tuto pokojovou rostlinu pozvali k sobě domů, je možné ji nechat rozkvést. To však vyžaduje, abyste dodržovali určité rady pro údržbu  . Umožní vám být svědky růstu krásných nočních květin .

macechův jazyk2

Kvetoucí rostlina – Zdroj: spm

K tomu je důležité, aby tato rostlina s tmavě zelenými listy byla vystavena slunci, aby se kořeny mohly rozšířit. Je požadováno, aby tato rostlina byla venku nebo blízko okna vystavena přímému světlu. Tyto hrnkové rostliny také potřebují méně zalévání, aby kvetly. Aby k tomuto jevu došlo, doporučuje se mít vyzrálou rostlinu, kterou seženete v květinářství. Tchýnině jazyku by měly prospět 3 až 4 hodiny plného slunce  denně. Abyste byli svědky kvetení těchto stálezelených rostlin, je důležité je chránit před mrazem a zdroji tepla, jako je radiátor.

macechův jazyk3

Rostlina, která vyžaduje malou údržbu – Zdroj: spm

Jak bude vypadat tchýnin jazyk, až bude moci kvést?

Když tyto kvetoucí rostliny vyrostou, nejčastěji uvidíte malé okvětní lístky podobné těm u lilie nebo zimolezu. Jejich velikost závisí na přijaté odrůdě a bude doporučeno poradit se s odborníkem, který vám sdělí vzhled květů. Mohou být bílé a fialové  , zatímco některé jsou jasně červené. Jejich zvláštnost: nemají stonek a rostou přímo na rostlině.

macechův jazyk4

Pokojová zelená rostlina – Zdroj: spm 

Jaký parfém může vydávat tchýnin jazyk, když kvete?

Tyto pokojové rostliny mohou mít zvláštní vůni, když kvetou. Odrůdy, které mohou kvést, často vyvinou květy s vůní vanilky. Ty obvykle produkují mízu, která může téci po rostlině. Tyto odolné rostliny obvykle kvetou v noci a vonné okvětní lístky se zavírají ve dne. Tyto rostliny, které potřebují  světlo, často uvolňují svou vůni, když slunce zapadne .

Jak dlouho může tchýnin jazyk kvést?

Barevné květy tchyně jazyka, rostliny přinášející prosperitu  , se mohou objevit kdekoli od několika týdnů do měsíce. Pro udržení těchto pokojových zelených rostlin se doporučuje řezat květy na konci květu, aby rostlina vypadala dobře. Na konci růstu může tato vytrvalá rostlina dále žít. Okvětní lístky se před opadem promění  ve vybledlé květy  , obvykle oranžové bobule  .

tchýnin jazyk5

Krásná rostlina – Zdroj: spm

Aby tyto pokojové rostliny s tmavě zelenými listy kvetly, doporučuje se, aby podmínky údržby byly optimální. Expozice, odpočinek jsou všechny parametry, které je třeba vzít v úvahu, abyste byli svědky rozkvětu krásných okvětních lístků!