Tmavé peří na tvářích, chlupy na bradě, knír… jinými slovy, je to mazlíček ženského pohlaví. Tyto nežádoucí chloupky, více či méně zvýrazněné jedna v druhé, jsou často zdrojem komplexů. Není divu, že laserová řešení jsou již několik let na vzestupu. Až na to, že tato metoda stále představuje rizika a ne všichni jsou připraveni ji dodržovat. Nemluvě o tom, že toto řešení, někdy invazivní, není nejekonomičtější.

Mnoho žen se proto pravidelně zbavuje chloupků na obličeji tím, že se snadněji rozhodnou pro klasickou depilaci horkým nebo studeným voskem. Bohužel i zde si někteří lidé často stěžují na několik vedlejších účinků: když je vaše pokožka příliš křehká, může tento způsob odstraňování chloupků vést k zarudnutí, pálení, svědění a dokonce i nevzhledným pupínkům. Nemluvě o tom, že je to dlouhé, bolestivé a bolestivé!

Byla by jiná alternativa? Rozhodně ano. Přemýšleli jste někdy o použití přírodních metod k odstranění všech těch chloupků, které vás trápí? Věděli jste například, že spojení jedlé sody a kávy nabízí úžasné výsledky? Tento tip se ukazuje jako efektivní, ekologický a levný… možná je čas začít!

Káva a jedlá soda

Káva a jedlá soda – Zdroj: spm

Směs jedlé sody a kávy

Opusťte průmyslové produkty a udělejte cestu pro domácí depilaci, zbavte se chloupků bez bolesti pomocí ingrediencí, které už určitě máte doma!

Smíchání jedlé sody se dvěma lžícemi kávy je nečekaný trik, který vám pomůže zpomalit růst ochlupení na těle . Kombinace těchto dvou složek tak oslabí vlasový kořínek, který již nebude při růstu považován za nevzhledný. Káva a jedlá soda mají vynikající exfoliační vlastnosti a jejich granulace je ideální pro odstranění všech odumřelých buněk nahromaděných na povrchu.

Tato metoda bude na vaši pokožku působit jako peeling: jedlá soda i káva zanechají vaši pokožku jemnou a hladkou a zároveň zabrání opětovnému růstu chloupků.

Jako bonus platí, že čím tenčí vlasový kořínek, tím méně nepříjemný bude na dotek. Stačí říci, že tuto techniku ​​si snadno osvojí mnoho žen!

Pozn.: Na kvalitě kávy nezáleží, protože bude fungovat perfektně bez ohledu na její druh. Tímto způsobem můžete dosáhnout zdravější, jemnější a zářivější pleti.

Ingredience

– lžíce jedlé sody

– dvě polévkové lžíce mleté ​​kávy

– 2 polévkové lžíce vody

odstranit chloupky na obličeji

Odstraňte chloupky na obličeji – Zdroj: spm

Použití

Použitím tohoto léku budete schopni snížit množství nežádoucích chloupků a zpomalit jejich opětovný růst. Káva má navíc také schopnost reaktivovat krevní oběh v oblasti, kde je aplikována, což rovněž přispívá k její pevnosti a boji proti již existující celulitidě.

Pro přípravu smíchejte jedlou sodu s kávou a trochou vody do hladka, poté jemně masírujte požadované místo. Směs nechte na pleti působit alespoň 5 minut. Poté musíte dobře umýt jako obvykle a dávat pozor, aby vám neunikly žádné částečky kávy. Po opláchnutí se doporučuje použít obvyklý hydratační krém.

Další tipy na odstranění chloupků na obličeji

Cizrnová mouka

Cizrnová mouka – Zdroj: spm

  1. Cizrnová mouka a citron

Kombinace cizrnové mouky a citronu nabízí peelingovou kúru, která kromě toho, že vlasy zmizí, snižuje přítomnost odumřelých buněk.

Ingredience

– 5 lžic cizrnové mouky (50 g)

– Šťáva z ½ citronu

– 1 čajová lžička přírodního jogurtu (7 g)

Použití

Všechny ingredience nalijte do mísy a míchejte, dokud nezískáte homogenní směs. Poté směs naneste na požadované partie obličeje a nechte působit 20-30 minut. Po zaschnutí přípravek odstraňte lehkým tlakem ve směru růstu chloupků.

  1. Kukuřičný škrob a vejce

Toto duo vytvoří lepkavou hustou směs, která po nanesení usnadňuje odstranění chloupků na obličeji.

Ingredience

– 1 vejce

– 5 lžic kukuřičného škrobu (50 g)

Použití

Rozklepněte vejce a poté přidejte kukuřičný škrob  . Ujistěte se, že získáte homogenní směs. Poté naneste přípravek na požadované místo a nechte několik minut zaschnout. Odstraňte ji lehkými krouživými masážemi pro usnadnění odstranění chloupků. Opláchněte vlažnou vodou a opakujte aplikaci dvakrát týdně.

  1. Mléko a kurkuma

Tento krém, připravený z mléka a kurkumy, rychle dstraňuje chloupky, které rostou kolem rtů .

Ingredience

– 1 čajová lžička prášku z kurkumy (5 g)

– 2 polévkové lžíce mléka (20 ml)

Použití

Smíchejte mléko a kurkumu, dokud nezískáte směs, kterou nanesete na kontury rtů. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte. Jemnými krouživými pohyby odstraňte krém, aby se chloupky snadněji odlupovaly. Postup opakujte každý druhý den.

Dámy, nyní máte přirozenou, ekonomickou a méně omezující alternativu k tradičnímu odstraňování chloupků. Nezapomeňte otestovat každý produkt na izolovaném kousku kůže, abyste se vyhnuli možným kožním alergiím. A vždy po aplikaci těchto prostředků nezapomeňte použít svůj hydratační krém!