Odstraňování usazených vápencových usazenin ze sprchové hlavice může být únavný úkol. Pouze tímto trikem můžete tyto malé dírky plné vodního kamene uvolnit a zvýšit tlak vody.

Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice nemusí vždy vyžadovat použití chemikálií. Ekologické přísady jsou impozantní pro odstranění bělavých stop, které ovlivňují tlak vody. Budete tak během chvilky účinně bojovat proti usazeninám zubního kamene!

Jak se tvoří zbytky vodního kamene na sprchové hlavici?

Stopa vápence se skládá z uhličitanu vápenatého, minerálu, který se může hromadit na mnoha površích. Mezi nimi sprchové stěny, obklady, baterie, vany, ale také sprchová hlavice. Tyto usazeniny mohou poškodit a zabránit hůlce ve vypouštění dostatečného množství vody. To je zejména případ, kdy není k dispozici systém filtrace vody. Při zahřívání se tak vápník a hořčík přeměňují na vápenaté usazeniny . Ty mají často bělavou barvu a vyžadují pravidelnou údržbu. A z dobrého důvodu mohou snížit tlak vody, pokud se stanou odolnými na sprchové hlavici.

Jak odstranit vodní kámen ze sprchové hlavice jednoduchým trikem?

Chcete-li mít účinek proti vodnímu kameni, není třeba přebírat kontrolu nad úpravou proti vodnímu kameni naplněnou chemikáliemi, které se často nacházejí v supermarketech. Tyto klasické čističe lze nahradit ekologickými a přírodními složkami, které odstraňují zbytky způsobené tvrdou vodou. Každá skvrna vodního kamene tak bude eliminována a vy se můžete konečně rozloučit s usazeninami vodního kamene na vaší sprchové hlavici. Díky přísadám v dosahu kuchyně najdete čistou sprchu a eliminujete nepříjemné pachy. Jsou ideální pro dezinfekci tohoto nerezového povrchu a odstranění plísní způsobených vlhkostí .

Ložiska vápence

Ložiska vápence – Zdroj: spm

Jaké přísady potřebujete k odstranění případných usazenin vodního kamene na sprchové hlavici?

Chcete-li eliminovat škody způsobené usazováním vodního kamene na sprchové hlavici, můžete si vyrobit přípravek proti vodnímu kameni. Vše, co potřebujete, je středně velký plastový sáček láhev bílého octa . Kyselina octová přítomná v posledně jmenovaném je impozantní pro odstranění jakékoli vrstvy vápence.

Tento první krok je nezbytný v boji proti vodnímu kameni na sprchové hlavici

Před odstraněním jakýchkoli usazenin vodního kamene nejprve odstraňte sprchovou hlavici jejím odšroubováním nebo vyjmutím pomocí nastavitelného klíče. Okamžitě uvidíte hromadění vápence ve zdech.

Gesto k odstranění stop vápence

Gesto pro odstranění stop vodního kamene – Zdroj: spm

Tento druhý krok rozpustí veškerý vodní kámen ze sprchové hlavice

Tato druhá fáze je rozhodující pro její čisticí a odvápňovací účinek. K tomu budete muset naplnit plastový sáček bílým octem a vložit do něj sprchovou hlavici. Nádobu zajistěte gumičkou.

Odstraňte vodní kámen ze sprchové hlavice

Odstraňte vodní kámen ze sprchové hlavice – Zdroj: spm

Tato závěrečná akce je velmi účinná při znovuzískání zářivé sprchové hlavice.

Směs nechte působit přes noc, aby se vápenec rozpustil. Po tomto čekání vyjměte plastový sáček a odstraňte odolné skvrny starým zubním kartáčkem. Vaše sprchová hlavice bude jiskřit a tlak vody se zvýší.

Kompletní odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

Kompletní odstranění vodního kamene sprchové hlavice – Zdroj: spm

Obsahuje složku systému D s vlastnostmi proti usazování vodního kamene

Pokud bílý ocet funguje jako odstraňovač vodního kamene, existuje další stejně účinná přísada. Díky svému abrazivnímu působení  rozpouští vápenec do hloubky .

Jedlá soda bojuje s těmito nežádoucími bílými skvrnami

Chcete-li odstranit vodní kámen, který zůstal usazený ve sprchové hlavici, smíchejte jedlou sodu s trochou vody, abyste vytvořili homogenní pastu. Pomocí rukavic tento přípravek rozetřete na hlavici a nechte 15 minut působit . Po umytí a opláchnutí jednotku otřete hadříkem z mikrovlákna.

Odvápňovací přísada

Odvápňovací přísada – Zdroj: spm

Kromě toho, aby se zabránilo hromadění vodního kamene, je důležité zabránit vzniku usazenin na sprchové hlavici. Tyto tipy byste měli používat jednou týdně, abyste se vyhnuli odolným skvrnám. Výhodou pravidelné údržby je, že se tento povrch leskne za pár minut!

Osvěžte sprchovou hlavici

Rozzáří sprchovou hlavici – Zdroj: spm

Jedna věc je jistá: k odstranění těchto bělavých skvrn, které snižují tlak ve vaší sprše, je zbytečné používat průmyslový odvápňovací přípravek. Tento účinný trik proti vodnímu kameni vám pomůže najít jiskřivý knoflík!