Mojžíšova kolébka patřící do čeledi Cactaceae je rostlina nenáročná na péči. Tato rostlina, nazývaná také Spathiphyllum, nabízí exotický nádech vašemu životnímu prostoru. Vyniká svým majestátním kvetením a je krásnou dekorací jako pokojová rostlina. Přečtěte si, jak se o Mojžíšovu kolébku starat, aby mohla vzkvétat po celý rok.

Mojžíšova kolébka patřící do čeledi Araceae se vyznačuje velkými listy a voňavými květy. Tato rostlina je hrdá na to, že je znečišťující, protože má schopnost absorbovat toxiny. Tato rostlina může kvést na vaší zahradě, verandě, balkonu nebo dokonce jako pokojová rostlina.

Mojžíšova kolébka, krásná rostlina k pěstování doma 

Mojžíšova kolébka je vytrvalá rostlina, která potřebuje odvodněnou, úrodnou půdu.

Mojžíšova kolébka

Mojžíšova kolébka. Zdroj: spm

Pěstování a péče o tuto rostlinu vyžaduje určité základní znalosti:

– Substrát kolébky Mojžíšovy rostliny

Mojžíšova kolébka musí být zasazena do polovičně širokého květináče z terakoty. Na dno květináče je vhodné dát výraznou vrstvu oblázků a poté nádobu naplnit směsí speciálního substrátu pro pokojové rostliny a kompostu.

– Výstava kolébky Mojžíšovy rostliny

Mojžíšova kolébka potřebuje dobré nepřímé světlo, aby rozkvetla. Proto je upřednostňována expozice v částečném odstínu. Bude tedy muset být umístěn na světlém místě, ale chráněn před přímým slunečním zářením, jinak rostlina nemusí kvést.

Rostlinná kolébka Mojžíše

Rostlinná kolébka Mojžíše. Zdroj: spm

– Období výsadby kolébky Mojžíšovy rostliny

Přesazování rostliny je nutné provádět každé 2 roky ve větším květináči a měnit půdu.

– Hnojivo k udržení kolébky Mojžíšovy rostliny

Od března bude nutné rostlině poskytnout hnojiva  , která podpoří vznik poupat. Každé dva týdny bude rostlina potřebovat zásobu hnojiva, nejlépe po dobré zálivce, aby nedošlo ke změně kořenů.

– Zalévání kolébky Mojžíšovy rostliny

Moses’ Cradle vyžaduje pravidelnou zálivku během horkých měsíců, aby byla půda vždy vlhká. Nikdy byste však neměli nechat vodu v misce stagnovat a s dalším zaléváním rostliny počkat, dokud půda nevyschne. V zimě je proto vhodné zálivku rozložit. Mírová lilie oceňuje vlhkost, proto její listy neváhejte rosit nevápenitou vodou, aniž byste ji přelévali. Nezapomeňte také odříznout zavadlé nebo znečištěné stonky pomocí zahradnických nůžek.

– Teplota, kterou preferuje kolébka Mojžíšovy rostliny

Expoziční teplota této rostliny se pohybuje mezi 15 a 20°. Chcete-li se o tuto rostlinu v zimě starat, měli byste se vyhnout držení květináče na balkoně.

– Nemoci a paraziti kolébky Mojžíšovy rostliny

Tyto rostliny nejsou imunní  vůči škůdcům, kteří mohou napadnout vaši zahradu . Mealybugs jsou nejčastější škůdci, kteří napadají tento druh rostlin. Listy je vhodné postříkat cibulovou šťávou zředěnou v teplé vodě, abyste je zbavili škůdců.

Mojžíšova kolébka je nádherná rostlina

Mojžíšova kolébka je nádherná rostlina. Zdroj: spm

Nyní víte, jak se starat o Mojžíšovu kolébku. Zde jsou další rostliny, které vám umožní  přirozeně ozdobit a provonět váš domov.