Kokosový olej, který se příjemně nanáší a je opojný svou vůní, která evokuje pláž a slunce, má neuvěřitelné výhody pro pokožku. V přírodní kosmetice je tento olej oceňován pro své vyživující a hydratační vlastnosti pro redukci vrásek a nedokonalostí pleti. Pro zralou pleť a zejména pro suchou pleť je to ideální přípravek.

Vzhledem k tomu, že kolagen je důležitý pro udržení pružnosti a pevnosti pokožky, s věkem je stále slabší. Výsledek: pleť ochabne a objeví se vrásky. Za tímto účelem má kokosový olej účinky na zralou pleť a může být začleněn do každodenních rituálů krásy. Vyznačuje se exotickou vůní a rozmanitým využitím v kosmetice . Ne náhodou je kokosový olej hvězdným produktem závislých na zelené kráse! Než ale prozradíme, jak jej používat, abyste co nejlépe využili jeho protivráskové vlastnosti, pojďme se s tímto olejem blíže seznámit, abychom zjistili, co obsahuje.

Co obsahuje kokosový olej?

Tento olej z kokosové palmy má mléčný vzhled a je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které mu dodávají hydratační sílu . Kokosový olej obsahuje 50% kyseliny laurové, která čistí a hydratuje pokožku. Je také bohatý na vitamíny A a E, podporuje obnovu buněk a je vynikajícím antioxidantem v boji proti stárnutí pleti. Kromě toho, ačkoli neexistuje žádný další výzkum, který by vysvětlil působení kokosového oleje na vrásky, studie  publikovaná v National Library of Medicine prokazuje schopnost kokosového oleje podporovat tvorbu kolagenu.. Je tedy nepochybné, že pro péči o pleť a užitek z jeho protivráskového působení je tento olej ideální.

Je kokosový olej vhodný pro všechny typy pleti?

Přestože je tento olej proslulý svými blahodárnými účinky na pokožku, stále se o něm diskutuje. A z dobrého důvodu může být tento olej komedogenní. To znamená, že může podporovat výskyt černých teček na kůži, a proto se nedoporučuje pro mastnou pleť se sklonem k akné . Kokosový olej lze navíc použít v případě suché nebo popraskané pokožky , pokud je extra panenský a organický.

kokosový olej pro péči o pleť

Kokosový olej pro péči o pleť – Zdroj: spm

Jak používat kokosový olej k odstranění vrásek a kožních skvrn?

Abyste mohli využít výhod tohoto oleje na kůži, budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 polévková lžíce extra panenského a organického kokosového oleje
  • 1 vaječný bílek
  • 1 polévková lžíce mléka
  • ½ lžičky medu

Vaječný bílek je bohatý na bílkoviny a pomáhá zpevnit pokožku a stáhnout póry. Tato složka zůstává velmi účinná v boji proti ochablé pleti a redukci jemných linek a vrásek.

Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která působí jako exfoliant pokožky tím, že odstraňuje odumřelé buňky. Jeho obsah vitaminu B6 navíc pomáhá regenerovat buňky a oddalovat vznik vrásek. A vitamin D, který obsahuje, chrání pokožku před volnými radikály, zdroji předčasného stárnutí pokožky.

Med je naopak bohatý na antioxidanty, které bojují proti volným radikálům. Studie  publikovaná National Library of Medicine navíc ukázala, že med kromě omlazujícího účinku na pokožku zklidňuje pokožku a pomáhá regulovat její pH .

Prospěšné látky pro pokožku

Složky prospěšné pro pokožku – Zdroj: spm

Chcete-li použít tuto omlazující kúru, musíte nejprve začít důkladným očištěním obličeje. Poté smíchejte všechny ingredience dohromady, dokud nezískáte homogenní konzistenci a naneste tento přípravek na obličej. Nechte masku působit 30 minut. Nakonec opláchněte čistou vodou a naneste hydratační krém  . Pokud budete tuto kúru aplikovat třikrát týdně, uvidíte, že vaše vrásky po pár dnech vyblednou a vaše pleť bude zářivější.

Ideální ošetření pro zralou pleť

Ideální ošetření pro zralou pleť – Zdroj: spm

S tímto ošetřením s tropickou vůní bude vaše pokožka hydratovaná, opravená, vyživená, zklidněná a bez vrásek. Dobré důvody, proč ji přijmout do své kosmetické rutiny.