Donedávna byly výhody kokosového oleje pro obličej na Západě poměrně neznámé. Velmi oblíbený pro získání zlatavé pokožky na slunci nebo pro zvlhčení a posílení vlasů, jeho použití na pokožku obličeje bylo značně smíšené. A z dobrého důvodu se tento rostlinný olej nedoporučuje pro mastnou nebo aknózní pleť: je velmi bohatý a výživný, má tendenci ucpávat póry a přidávat více tuku. O jeho vyhnání není řeč. Protože pro suchou a normální pleť je to skutečný důl výhod!

Jen pár kapek kokosového oleje stačí k obnovení jemné, hladké, pružné a dokonale hydratované pokožky. Tento přírodní a všestranný olej, bohatý na vitamíny A a E, kyselinu laurovou a antioxidanty, zklidní, vyčistí a zkrášlí vaši tvář, přičemž odstraní všechny nečistoty. Jako bonus je toto ošetření přírodní a neobsahuje žádné chemické přísady. Musí: jeho omamná a exotická vůně, která nás okamžitě ponoří do tropického ostrova… Ne nadarmo je ve světě kosmetiky velmi často používána!

Skutečný spojenec proti stárnutí, pro znovuzískání zdravé, omlazené a elastické pokožky, musíte kokosový olej do své kosmetické rutiny bezpodmínečně zařadit. Pojďme společně objevit nejlepší způsoby, jak jej využít.

Jak používat kokosový olej na obličej?

Kokosový olej 9

Kokosový olej – Zdroj: spm

Někteří lidé mohou mít alergickou reakci, když se jejich pokožka dostane do přímého kontaktu s kokosovým olejem. To je důvod, proč před aplikací tohoto oleje na pokožku se vždy doporučuje před prvním použitím vyzkoušet na kousku kůže.

Kokosový olej je vynikající zvlhčovač pokožky

Kokosový olej je jednou z nejlepších zbraní proti dehydrataci a suché pleti. Je proto dokonale vhodný pro suchou a křehkou pokožku. Ve skutečnosti účinně zadržuje vlhkost v pokožce, aby se zabránilo vysoušení a svědění. Velmi snadno se nanáší na smíšenou a normální pleť jako hydratační krém pouhým rozetřením mezi rukama. Pro velmi suchou pokožku jej naneste na obličej po každém umytí.

Jak používat: Po očištění obličeje osušte čistým měkkým ručníkem. Naneste malé množství kokosového oleje do dlaně a protřete je, aby se olej rozpustil. Jemně naneste malé množství na obličej a jemně vmasírujte do pokožky. Nechte působit asi 5-10 minut, aby vaše pokožka kokosový olej dobře vstřebala. Poté přebytek odstraňte čistým hadříkem. Vaše tvář je nyní vyčištěná, hladká a velmi hydratovaná!

Kokosový olej jako odličovač

odstranit make-up

Odličování – Zdroj: spm

Aplikace kokosového oleje k odstranění make-upu z obličeje se stala součástí každodenních kosmetických rutin mnoha žen.

Navíc si všimnete, že po nějaké době, pokud budete pravidelně na obličeji odličovat kokosový olej, pocítíte na pleti jasný rozdíl, a to jak z hlediska jemnosti, tak vláčnosti a pružnosti.

Kokosový olej je také dostatečně jemný pro použití na citlivou pokožku. Vitamíny a mastné kyseliny obsažené v tomto oleji tak umožní efektivně odlíčit obličej bez tření nebo aplikace agresivních odličovačů. V důsledku toho je mnohem menší pravděpodobnost, že se vaše pokožka podráždí a poškodí.

Jak používat: Mezi prsty rozetřete trochu kokosového oleje. Jemně naneste olej na obličej, kolem očí a na řasy. Lehkými krouživými pohyby trochu vmasírujte na obličej, abyste odstranili veškerý make-up, ale také na krk. Použijte vlhký vatový tampon k odstranění přebytečného mazu a make -upu . Opláchněte si obličej vlažnou vodou. Nezapomeňte, že tento trik je nejlepší způsob, jak odstranit make-up kolem očí, protože ty necítí žádné podráždění!

Kokosový olej redukuje mimické vrásky a zabraňuje předčasnému stárnutí

Vrásky

Vrásky – Zdroj: spm

Jak jsme řekli, kokosový olej je také účinný prostředek proti stárnutí! Může pomoci snížit výskyt vrásek na obličeji, pokud jej pravidelně používáte jako zvlhčovač pokožky. Protože byste měli vědět, že vrásky se objevují, když se kolagen epidermis rozpadne a kůže ztrácí svou pružnost.

Také pravidelné používání kokosového oleje na obličeji a krku může pomoci udržet vaši pokožku hydratovanou a zabránit ztrátě kolagenu, takže vaše pokožka vypadá mnohem hladší.

A to není vše. Tento všestranný olej dále napomáhá rychlejšímu hojení ran. A to díky složkám, které zvyšují produkci kolagenu, který dodává pokožce potřebnou pevnost, aby zůstala zdravá a pohybovala se tak, jak má. Kokosový olej také přesně podpoří větší množství kolagenu, aby byla pokožka silnější, takže vrásky a jemné linky budou méně viditelné.

Naneste malé množství kokosového oleje na obličej ráno a večer jako denní hydratační krém. Jeho vyživující vlastnosti tak zabrání projevům předčasného stárnutí a udrží pokožku déle mladou.