V těchto dobách uvěznění mnoho lidí využívá příležitosti k objevování nových aktivit, které mohou praktikovat jako rodina. Mezi nimi zahradnictví. Pro lidi, kteří vlastní pozemek, je to ideální příležitost zasít první semínka v dubnu. Pro všechny, kteří bydlí v bytě, vězte, že pomocí plastových nádob je možné vytvořit si vlastní mini skleník. Zde je tip, který potěší všechny nadšence do zahradničení!

Obecně se nám všem někde doma povalují plastové krabice. Ať už byly navrženy pro uložení salátů   nebo jídel s sebou, tyto malé nádoby mohou být velmi užitečné.

Sníte o klíčení semínek a pěstování vlastní zeleniny, ale nemáte zahradu? To je docela možné a řešení je na dosah ruky. S plastovými boxy si můžete vytvořit svou ekologickou mini zeleninovou zahrádku. Zde jsou všechny naše tipy na výrobu ekologického a obnovitelného mini skleníku!

Zde je návod, jak proměnit plastové krabice na mini skleníky pro pěstování rostlin

Co potřebujete k výrobě mini skleníku

  • Průhledná plastová nádoba s víkem
  • zalévací zemina
  • Semena
  • Volitelně můžete použít jednotlivé nebo hrníčkové secí kelímky (např. dna kartonu od vajec  )

K vašim semenům, připraveni? jít!

  1. Umyjte a osušte plastovou nádobu
  2. Pokud používáte misky na semena uvnitř vašeho mini skleníku, naplňte je čistou zeminou tak, aby v každém hrnku tvořila ¾. Pokud používáte pouze plastovou nádobu, naplňte ji čistou zeminou a opět bude muset být ¾ nádoby.
semena

  1. Semínka zasaďte podle návodu na obalu a zalévejte jen tolik, aby byla navlhčená. Postačí vaporizér. Poté můžete zavřít víko plastové krabičky.
  2. Mini skleník máte možnost využít uvnitř nebo venku s ohledem na počasí. Když se počasí zmírní, umístěte mini skleník během dne ven a ujistěte se, že je umístěn v oblasti dobře vystavené slunečnímu záření. Používáte-li mini skleník v interiéru, umístěte jej tak, aby byl umístěn v oblasti s dostatkem přirozeného světla. Nezapomeňte také jednou za čas zkontrolovat, zda půda nevysychá, když je skleník na plném slunci. Pokud je tomu tak, pak stačí jen trochu pokropit vodou, aby byla půda vlhká. Zásadou tedy bude mít svůj mini skleník na noc uvnitř a přes den jej umístit na slunce .

Stačí počkat, až se z vaší cukrovinky vyklubou sazeničky a výsledek bude hotový. Když se vaše sazenice rozrostou a přerostou zakrytý prostor, stačí otevřít kryt zmrzlinovou tyčinkou nebo jiným nástrojem (protože jej můžete jednoduše stáhnout). Dokud teplota překročí bod mrazu, nebude nutné udržovat skleník pod krytem, ​​pokud si jej na noc nezapomenete přenést dovnitř.

rostliny

Doporučujeme vám, abyste své kbelíky označili. To vám umožní rozpoznat rostlinu a její odrůdu a hlavně si zapamatovat datum vašeho výsevu. Pro 100% obnovitelné mini skleníky můžete své štítky recyklovat, místo abyste je kupovali. Chcete-li to provést, jednoduše je vyřízněte z kelímků od jogurtů a jiných nádob určených k likvidaci a nalepte je na své kelímky.