Určitě se vám to stalo, než jste nebyli dostatečně opatrní a zašpinili si oblečení od bělidla. Je to produkt do domácnosti, který používáme velmi často a je složité se bez něj obejít. Pokud máte oblečení potřísněné od bělidla, nepropadejte panice! Zde jsou 2 účinné tipy pro odstranění skvrn od bělidla v rekordním čase!

Skvrny na oblečení od bělidla jsou běžné a spíše nepříjemné. Máme tendenci si myslet, že je nemožné získat ten oděv zpět, ale není! Existují rychlé a snadné způsoby, jak se těch odolných skvrn zbavit, tak už na nic nečekejte a vyzkoušejte je doma.

Jak odstranit skvrny od bělidla z oblečení?

Zapuštěné skvrny

Vložené skvrny – Zdroj: spm

Pokud jste si omylem zašpinili oblečení od bělidla, nemusíte je vyhazovat! Objevte 2 tipy, jak tyto skvrny velmi rychle zmizet.

1) Thiosíran sodný k odstranění skvrn z oblečení

Thiosíran sodný je vynikající neutralizátor bělidla a odstraňovač skvrn, který lze použít k odstranění skvrn od bělidla. Neutralizuje účinek biocidů, jako je chlór a další oxidanty. Před použitím si dejte pozor, abyste si ruce chránili rukavicemi. Abyste se skvrn zbavili, stačí smíchat 250 ml vody pokojové teploty a lžíci thiosíranu sodného, ​​dokud nezískáte homogenní směs.

Jakmile získáte směs, nalijte roztok přímo na skvrny od bělidla a nechte produkt několik minut působit bez tření, než oděv vyperete ve studené vodě. Nechte nasáknout a uvidíte výsledek!

Thiosíran sodný najdete k prodeji na internetových stránkách nakupování nebo v drogeriích. Pokud máte na bílém oblečení tmavé skvrny, jako jsou skvrny od kávy nebo mastné skvrny, vyzkoušejte tyto 4 triky, jak je odstranit.

2) Bílý ocet pro odstranění skvrn z oblečení

Čisté prádlo 1

Čisté prádlo – Zdroj: spm

Bílý ocet je velmi účinný proti skvrnám od bělidla a odolným žlutým skvrnám. Chcete-li jej použít na oděv, můžete na skvrnu nalít trochu bílého octa a nechat jej několik minut působit, než jej opláchnete studenou vodou.

K bílému octu můžete také přimíchat alkohol nebo jedlou sodu jako neutralizační činidlo, ale buďte velmi opatrní, abyste bělidlo nejprve z látky opláchli, protože směs uvolňuje plynný chlór. Ujistěte se, že používáte čistý hadřík, jemně otřete potřísněnou oblast a nechte sedět. Po několika minutách skvrnu otřete suchým hadříkem, abyste absorbovali veškerou vlhkost a neutralizovali zápach. Jakmile je oděv zcela suchý, dobře jej vymáchejte a vyperte, aby nedošlo k poškození tkaniny a oslabení vláken.

Pokud je skvrna stále viditelná, můžete bílý ocet aplikovat podruhé. Možná jste to nevěděli, ale bílý ocet je nezbytný čisticí prostředek a zde je 7 důvodů, proč jej používat k praní  prádla.

Nyní, když znáte nějaké babiččiny triky, víte, co dělat, když potřebujete vyčistit skvrnu od bělidla. Pokud odolné skvrny nezmizí, můžete svůj oděv vždy odnést do čistírny k profesionálnímu vyčištění.