Občas se stane, že i přes důkladnou očistu přetrvává na toaletě zápach moči. K překonání této nepříjemnosti je nutné vyzbrojit se dobrými čisticími strategiemi k dezinfekci koupelny a odstranění úporných pachů moči.

Zápach moči je přinejmenším otravný a protože není vždy snadné se ho zbavit, měli byste se ho zbavit použitím správných přísad. Existuje proto více způsobů, jak toho dosáhnout a dodat své koupelně svěžest, kterou si zaslouží. Ve světle reflektorů  neomylná babská metoda.

čištění toalety

Čištění toalety – Zdroj: spm

Spolehlivý způsob odstranění zápachu moči z koupelny

Co budete potřebovat:

  • Esenciální olej z máty peprné
  • 5 lžic jedlé sody
  • Láhev naplněná jedním litrem vody
  • 10 hřebíčků

Pro začátek rozpusťte 5 lžic jedlé sody v láhvi s vodou, poté přidejte hřebíček a několik kapek mátového esenciálního oleje. Dobře promíchejte a poté  nalijte deodorační roztok přímo do záchodové mísy. To by se mělo rychle zbavit nepříjemných pachů.

Další alternativní metody a tipy, jak se zbavit nepříjemného zápachu moči

Pro pohlcení pachů moči existují další tipy a rady, které se osvědčily jako účinné. Zde jsou :

– Větrání proti nepříjemným pachům včetně moči

Jedním z nejlepších návyků v boji proti zápachu je pravidelné větrání domu. Otevřete si tedy okno v koupelně a pokud ho nemáte, můžete se  pomocí ventilátoru zbavit zápachu vlhkosti a moči.

Větrání zůstává důležité, ať už jde o evakuaci pachů nebo zabránění  výskytu vlhkosti ve zdech.

– Provoňte koupelnu, abyste odstranili zápach moči

Pokud je deodorizace prioritou,  provonění koupelny krásnými vůněmi je významným plusem . Zde je technika, která se vám může zdát překvapivá, ale která umožňuje, aby místnost i nadále voněla. K tomu jednoduše nakapete 5 kapek dětského oleje na kartonový válec role toaletního papíru, než ji vrátíte na obvyklé místo.

metoda role toaletního papíru

Metoda role toaletního papíru – Zdroj: spm

S tímto osvěžovačem vzduchu bude vaše koupelna brzy vonět. Zároveň myslete také na odpadkový koš, který může vydávat nepříjemný zápach. V tomto případě přidejte několik kapek dětského oleje na kousek bavlny  a vložte jej na dno odpadkového koše, než vložíte plastový sáček do . Případně můžete dětský olej nahradit esenciálním olejem z levandule, tymiánu nebo eukalyptu.

– K pohlcení nepříjemných pachů použijte jedlou sodu

Již nepředstavujeme jedlou sodu, která je prostředkem na údržbu, který je považován za velmi účinný jako čistič a dezinfekce   působící na velké množství povrchů. Stačí jím posypat boky záchodové mísy a nechat 30 minut působit. Poté pomocí kartáče vydrhněte a opláchněte opláchnutím. Bikarbonát zůstává vynikajícím deodorantem, který lze použít k zahnání všech druhů nepoddajných pachů.

čištění záchodové mísy

Čištění záchodové mísy- Zdroj: spm

– Bílý ocet pro odstranění zápachu moči

Bílý ocet je vedle jedlé sody dalším produktem, jehož čisticí a dezinfekční vlastnosti jsou neustále oceňovány. Abyste se zbavili toho úporného zápachu moči, zapomeňte na prací prostředky obsahující chemikálie nebo dokonce bělidla, protože ocet je vše, co potřebujete. Nemluvě o tom, že zůstává jedním z nejoblíbenějších čisticích prostředků . Je proto obtížné se bez něj obejít.

Použijte tedy houbu napuštěnou přípravkem a poté otřete stěny a okraje misky. Pomocí toaletního kartáče naposledy vydrhněte, abyste zajistili odstranění bakterií a plísní. Nakonec osušte utěrkou z mikrovlákna. Neváhejte také tento trik použít k čištění kočičího záchodu, pračky nebo myčky.

Tolik jednoduchých, ale život zachraňujících tipů, které zajisté zanechají vaši koupelnu příjemně provoněnou a zcela zbavenou zápachu.