Kuchyně je pro většinu z nás srdcem domova. Při multi-taskingu, přípravě chutných jídel a častém stravování může být tento prostor také zamořen nejrůznějšími druhy hmyzu. Mezi šváby, mouchami domácími, mravenci nebo i ovocnými muškami je kuchyně rychle zamořená. Ukážeme vám, jak se těchto parazitů zbavit.

Existuje  několik způsobů, jak se těchto nepříjemných návštěvníků zbavit,  aniž byste se uchýlili k deratizačním společnostem. Zde je několik způsobů, jak toho dosáhnout efektivně bez použití chemikálií.

švábi

Šváb – Zdroj: spm

První kroky, jak se zbavit škodlivého hmyzu

– Hloubkové čištění, preventivní opatření k odstranění hmyzu

Úplně prvním reflexem, který je třeba přijmout, pokud jde o eliminaci hmyzu z vašeho domova, je provést jeho důkladné vyčištění . A z dobrého důvodu do ní vstupuje hmyz, aby hledal potravu. Z tohoto důvodu kuchyně představuje skutečné království pro tyto parazity, kteří ji budou mít tendenci zamořit. Proto je důležité  zbavit tuto místnost nečistot, jídla a drobků rozptýlených po povrchu.

mravenci

Mravenci napadající pokrm – Zdroj: spm

Dalším opatřením, které je třeba učinit, je  identifikovat místa, kde se hmyz vyskytuje  , a poté lokalizovat jejich hnízda, aby se usnadnila jejich likvidace pomocí tipů, které vám představíme níže. Obecně platí, že úkryty švábů a mravenců jsou venku nebo v potrubí. Pokud navíc některé z nich mohou zůstat nepovšimnuty, je to proto, že snadno pronikají malými trhlinami, které lze najít na různých místech v domě nebo za nábytkem.

Tipy pro boj s hmyzem

– Olej z máty peprné, pozoruhodný repelent k odražení hmyzu

Pokud chcete přirozeně odpudit mravence, komáry, pavouky nebo dokonce krysy, existuje způsob, který spojuje podnikání s potěšením: Mátový olej. Ať už použijete mátové bylinky nebo samotný olej, užijete si příjemnou vůni a zároveň účinně zaženete škůdce. K tomu rozmíchejte 10 až 15 kapek mátového esenciálního oleje ve 300 ml vody, zamíchejte a poté vše nalijte do rozprašovače. Nastříkejte roztok  do oblastí náchylných k napadení hmyzem  a užijte si to, co je považováno za jeden z nejlepších repelentů škůdců.

– Křemelina proti hmyzu

Na rozdíl od chemických insekticidů  křemelina nepoškozuje naše zdraví a přitom je velmi účinná proti hmyzu.  A z dobrého důvodu je účinný proti mouchám, pavoukům, švábům, švábům, vosám, molům, mšicím a štěnicím. Stejně jako u předchozího řešení jej rozprostřete v oblastech náchylných k napadení hmyzem a po 2 dnech byste měli být škůdců zbaveni.

Když už mluvíme o štěnicích, neváhejte vyzkoušet všechna řešení, jak se zbavit jiného typu štěnic:  štěnic.

– Esenciální olej z citronové trávy k odpuzování hmyzu

Esenciální olej z citronové trávy nebo citronový eukalyptus nebo pelargónie jsou účinné proti škodlivému hmyzu. Stačí dát trochu do rozprašovače a nastříkat na zamořená místa v kuchyni.

– Pyrethrin k likvidaci hmyzu

Pyrethrin je látka získaná z rostliny zvané pyrethrum dalmatský a je to impozantní insekticid. Pro jejich likvidaci nastříkejte přípravek na moly, šváby, blechy nebo komáry. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nebezpečný produkt, je třeba s ním zacházet opatrně.

– Levandule k odpuzování hmyzu

levandule

Levandule – Zdroj: spm

Stejně jako u mátového oleje vám tento roztok příjemně voní, ale je odolný vůči hmyzu. Stačí  umístit sáčky sušené levandule do strategických oblastí  , jako jsou skříně a další místa, o kterých si myslíte, že jsou zamořená brouky.

Kromě toho můžete do své čisticí rutiny zahrnout také levanduli. K tomu nalijte do spreje 1⁄2 litru vody  , ve které rozřeďte 10 až 12 kapek  levandulového esenciálního oleje a směs nastříkejte na všechna dotčená místa. Kapky levandulového esenciálního oleje lze navíc velmi dobře použít  pro receptury přírodních pracích prostředků.

S tolika účinnými metodami lze říci, že pro hmyz bude velmi obtížné proniknout a kolonizovat váš domov.