Chcete-li chránit svůj obličej před vnějšími agresemi, zvolte přírodní. Tato pleťová maska ​​dokáže odstranit skvrny, vrásky a tmavé kruhy pouze jednou aplikací. Je impozantní pro zpevnění pokožky a jeho přísady jsou v dosahu kuchyně.

Není třeba investovat do často drahého krému proti vráskám nebo pleťového mléka, zatímco přírodní masky bohaté na antioxidanty vrátí vaší tváři přirozený lesk. Toto ošetření vám pomůže znovu získat hladkou a zářivou pleť!

Účinná maska ​​proti skvrnám, vráskám a tmavým kruhům v jediné aplikaci

Pokud je tato maska ​​impozantní v boji proti tmavým kruhům, skvrnám a vráskám zároveň, je to kvůli její hlavní složce: jedlé sodě. Tento silný bílý prášek v dosahu kuchyně by měl být součástí vaší kosmetické rutiny  díky svým bělícím a exfoliačním vlastnostem . Ve směsi s dalšími účinnými složkami pro péči o pokožku vám tato složka umožní vypadat dobře a bojovat proti známkám únavy  již od první aplikace.

prášek do pečiva

Účinná látka proti stárnutí pleti – Zdroj: spm

Jak připravit tuto zesvětlující a stahující masku proti tmavým kruhům?

K přípravě tohoto snadného a ekonomického ošetření budete potřebovat pouze lžičku jedlé sody, šálek studeného heřmánkového nálevu, přísadu se zklidňujícími a protiúnavovými vlastnostmi a disk.odličovač bavlny.

heřmánkový korektor

Heřmánek, účinná látka v boji proti známkám stárnutí a únavy – Zdroj: spm

Jen smíchejte jedlou sodu s nálevem, aby byla tekutina homogenní. Druhý krok spočívá v namočení vatového disku tímto přípravkem a jeho nanesení na místa postižená ochablou pokožkou, tmavými kruhy nebo dokonce hyperpigmentačními skvrnami.  Před opláchnutím nechte působit až 15 minut . Jediné, co musíte udělat, je nanést svůj oblíbený hydratační krém!

vrásky a jemné linky

Jemné linky a vrásky – Zdroj: spm

Jaké jsou další výhody pleťové masky z jedlé sody?

Kromě toho, že je jedlá soda impozantní přísadou pro všechny vaše domácí úkoly , je zdravou kosmetickou přísadou, která představuje ekologickou alternativu k jiným produktům. V boji proti akné je účinný v kombinaci s citronovou šťávou, která také reguluje kožní maz.  Díky svým bělícím vlastnostem také bojuje proti hyperpigmentaci . Pozor, jedlé sodě je třeba se vyhnout pro suchou, citlivou a reaktivní pokožku. Před použitím se doporučuje vyzkoušet působení produktu na skrytou oblast těla, jako je ohyb lokte.

ingredience zdravého lesku

Složka pro efekt zdravého lesku – Zdroj: spm

Existují i ​​další ošetření a masky pro redukci tmavých kruhů a vrásek

Zatímco jedlá soda a heřmánek působí jako silná maska, existují specifické přírodní  prostředky pro ochablou pokožku  nebo boj proti známkám únavy nebo hyperpigmentace.

1- Mandlový olej: výživná maska

Mandlový olej je impozantní hydratační prostředek, který je ideální pro boj s tmavými kruhy a otoky, které mohou být důsledkem nedostatku hydratace. Tento produkt bohatý na stopové prvky může také předcházet a redukovat vrásky, protože hloubkově vyživuje pokožku a obsahuje  antioxidanty, které přímo bojují proti volným radikálům . Abyste toho využili, stačí si tuto přírodní kosmetiku na obličej vmasírovat a nechat přes noc působit.

známky únavy

Známky únavy – Zdroj: spm

2- Kurkuma a kyselé mléko: maska ​​proti vráskám

Kurkuma je díky svému kurkuminu plná antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí pleti. Tato studie  dokazuje, že toto koření bojuje proti ztrátě elasticity a pigmentace. Pro její aplikaci smíchejte kurkumu s tvarohem, který je bohatý na kyselinu mléčnou. Tento prvek stimuluje syntézu kolagenu odpovědného za pružnost pokožky. Chcete-li vytvořit masku, smíchejte špetku kurkumy, impozantni zdravotní přísady se lžičkou tvarohu a  aplikujte tuto kúru na obličej pomocí štětce . Nechte působit 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Magie, že?

složka ochablé kůže

Účinná složka proti ochablé kůži – Zdroj: spm

Jistě jste to pochopili: pro akci tři v jednom je jedlá soda a heřmánkový čaj silnou kombinací. Zařazení tohoto kosmetického ošetření do vaší kosmetické rutiny tónuje vaši pleť a zároveň ji rozjasňuje!