Pokud se ve vaší domácnosti šíří nepříjemné pachy, je nezbytné optimální čištění k jejich neutralizaci. Zatuchlé pachy, plísně, trubky nebo popelnice… Tyto nepříjemné pachy se velmi rychle usadí na stěnách, nábytku nebo podlaze a je těžké je vymýtit. Zde je základní produkt, který provoní váš domov a aby vždy voněl.

Chcete-li odstranit nepříjemný zápach, nemusíte kupovat osvěžovače vzduchu plné chemikálií. Můžete si připravit svůj vlastní sprej na ničení zápachu a skoncovat s nepříjemnými pachy, které pronikají do vašeho interiéru. Bílý ocet je čisticí prostředek, který dokáže ve vaší domácnosti zázraky. Naučte se, jak jej používat v boji proti nepříjemným pachům.

Ocet ve spreji pro provonění vašeho interiéru

Není nic nesnesitelnějšího než cítit nepříjemný zápach ve vašem domě.

Nepříjemné pachy v domě

Nepříjemné pachy v domě – Zdroj: spm

Bílý ocet je přípravek, který čistí  , odmašťuje, dezinfikuje a zbavuje zápachu všechny povrchy. Pro dezinfekci vašeho interiéru a odstranění nepříjemných pachů si můžete vyrobit přírodní parfém s bílým octem.

K tomu budete potřebovat:

  • Odpařovací sprej
  • bílý ocet
  • Trochu vody
  • Esenciální oleje dle vašeho výběru (esenciální oleje z citronu, máty nebo eukalyptu)

Nalijte bílý ocet do spreje, dokud nenaplníte čtvrtinu lahvičky, poté přidejte vodu a pár kapek esenciálních olejů. Protřepejte lahvičku, aby se vše promíchalo, a poté nastříkejte přípravek do všech místností vašeho domu, abyste odstranili nepříjemné pachy.

Další tipy na provonění domu

Příjemné vůně do domácnosti

Příjemné vůně do domácnosti – Zdroj: spm

Chcete-li účinně absorbovat nepříjemné pachy , můžete si vyrobit domácí vůně z přírodních ingrediencí. Zde jsou příjemné vůně, které dokážou zamaskovat odolné pachy a vyčistit váš interiér tím, že zanechají vůni maximální svěžesti:

  1. Levandule pro provonění vašeho interiéru

Levandule je rostlina, která se používá po tisíciletí k odstranění přetrvávajících pachů a čistí prádlo, koupelny a celý domov. Vůně levandule skutečně inspiruje jasnost a čistotu a přináší uklidňující klima v domě. Pro provonění interiéru vložte semínka levandule do malých látkových sáčků a zavřete je. Rozmístěte tyto sáčky do několika místností vašeho domu, abyste měli příjemnou vůni.

  1. Jedlá soda a citronová šťáva provoní celý dům

Jedlá soda je víceúčelový prášek , který lze použít jako dezinfekci, deodorant nebo odstraňovač skvrn na prádlo. Citronová šťáva je na druhé straně známá svými antiseptickými vlastnostmi a jedinečnou vůní. Chcete-li pohltit přetrvávající pachy v celém domě, nasypte do rozprašovače lžíci jedlé sody, šťávu z citronu a teplou vodu. Poté stačí lahvičkou zatřepat a nastříkat přípravek do vašeho interiéru.

  1. Pomerančová kůra a hřebíček pro provonění a čištění

Chcete-li skoncovat s nepříjemnými pachy, pomerančová kůra a hřebíček jsou velmi účinné přírodní produkty. Tyto ekologické ingredience vám díky svým vonným vlastnostem pomohou zamaskovat pachy z vaření, pachy z odpadků nebo dokonce tabákové a zatuchlé pachy. Do skleněných nádob dejte trochu pomerančové kůry a přidejte hřebíček. Nádoby umístěte do místností, kde jste zvyklí cítit nepříjemné pachy, aby natrvalo zmizely.

Nezapomeňte, že aby váš dům provoněl, doporučuje se pravidelně uklízet a otevírat okna alespoň na 15 minut denně, aby se obnovil okolní vzduch.