Jedlá soda může mít mnohostranné využití: domácnost, zdraví a dokonce i krásu. Jeho použití by však mohlo být riskantní, pokud jeho použití zneužijete.

Zde jsou rizika spojená s jeho nadměrným užíváním

Pálení žáhy a špatné trávení jsou běžné problémy, se kterými se setkala většina z vás. K jejich úlevě se uchýlíte k domácí léčbě, ale také k lékům, mezi které patří i jedlá soda.

Důvodem je to, jak vysvětluje Clínica Universidad Navarra ve Španělsku, tato složka je sůl schopná neutralizovat přebytečnou kyselinu v žaludku. Nezůstává v žaludku, ale přechází do krve, což může přispět k alkalizaci krve, ale může mít i nežádoucí účinky.

bikarbonát

Jedlá soda – Zdroj: spm

Jak vzít bikarbonát na pálení žáhy?

Jedním z hlavních použití jedlé sody je zmírnění pálení žáhy a kyselého trávení. Je ale důležité jej užívat opatrně a dodržovat předepsané dávkování.
Podle americké Národní lékařské knihovny by se měl užívat 1-2 hodiny po jídle a zapít plnou sklenicí vody.

Důvodem je, že by mohl způsobit zvýšení produkce oxidu uhličitého, což vede k roztažení žaludku, které v některých případech může perforovat stěny žaludku.

Španělská agentura pro léčiva a zdravotní produkty doporučuje 1 až 2 gramy denně.

Dalším důležitým doporučením je neužívat bez lékařské indikace déle než 2 týdny a v případě, že se Váš stav zhorší nebo nezaznamenáte výsledky, poraďte se se svým lékařem.

bikarbonát 1

Jedlá soda – Zdroj: spm

Kdo by neměl jíst jedlou sodu?

Před užíváním se musíte poradit se svým lékařem v případě, že máte chronické onemocnění nebo užíváte léky.

Nedoporučuje se používat u dětí do 12 let, pokud to nedoporučí lékař. Zakázáno je také použití u pacientů s renální, srdeční nebo jaterní nedostatečností, hyperkalcémií, hypochlorhydrií, sklonem k otokům, příznaky apendicitidy, střevní neprůchodnosti nebo metabolické alkalózy či dýchacích cest.

A konečně, pokud trpíte , hypertenzí, cirhózou jater, pokud držíte dietu s nízkým obsahem sodíku, pokud jste přecitlivělí, alergičtí nebo pokud jste již měli reakci na jedlou sodu, vyhněte se jejímu užívání.

Co se stane, když si dáte příliš mnoho jedlé sody?

Užívání jedlé sody nalačno na  pálení žáhy  se stalo přirozeným lékem.

Neužívejte více než 6 gramů denně a neužívejte je déle než 2 týdny v řadě. Dlouhodobé užívání totiž může vést k metabolické alkalóze a zadržování vody.

Alkalóza je způsobena nadbytkem zásad v tělesných tekutinách. Tento problém souvisí s poklesem hladiny oxidu uhličitého nebo, jako v tomto případě, se zvýšením hladiny bikarbonátu, díky čemuž je tělo příliš zásadité, vysvětluje americká National Library of Medicine.

Pokud zaznamenáte tyto příznaky, poraďte se se svým lékařem: zmatenost, třes rukou, závratě, svalové záškuby, nevolnost, zvracení, necitlivost nebo brnění obličeje, rukou nebo nohou a prodloužené svalové křeče jsou některé z příznaků.

Zatímco ve většině případů alkalóza dobře reaguje na léčbu, bez léčby může vést ke komplikacím, jako jsou arytmie, kóma nebo nerovnováha elektrolytů.

Pokud konzumujete jedlou sodu s mlékem nebo jeho deriváty, může to vést k lakto-alkalickému syndromu.

Je charakterizována hyperkalcémií, selháním ledvin, srdečním selháním, metabolickou alkalózou, křečemi, netečností, nevolností, zvracením, bolestmi hlavy , zmateností a nedostatkem chuti k jídlu.

Pokud máte příznaky, navštivte svého lékaře. Je nezbytné se s nimi vypořádat.
Při konzumaci jedlé sody je proto důležité být opatrný. Proveďte preventivní opatření a v případě pochybností se poraďte se svým lékařem.