SUROVINY

Těsto (1 šálek = 200 ml):

1 šálekvoda

125 gmargarín

1 šálekhladká mouka

špetkasůl

1 lžičkaprášek do pečiva

5 ksvejce

Nádivka:

1 lmléko

1 šálekkr. cukr

3 bal.vanilkový pudink

250 gmáslo

Dále budeme potřebovat:

300 mlsmetana ke šlehání

ovoce – meruňky, broskve, jahody, …

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu spolu s margarínem (nebo máslem) rozpustíme na mírném ohni v hrnci za stálého míchání. Přidáme hladkou mouku smíchanou s práškem do pečiva a solí. Důkladně vařečkou mícháme, aby se nevytvořily hrudky. Vaříme, dokud se hmota nezačne oddělovat od stěn hrnce. Tehdy hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé masy přidáme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně mixérem utřeme.
  2. Troubu předehřejeme na 220 stupňů a připravíme si plech, který vyložíme pečícím papírem. Navrstvíme jednu polovinu těsta a jemně povrch vařečkou přetřeme, abychom neměli povrch pěkně uhlazený. Dáme péct na cca 10-15 minút.To samé opakujeme i s druhou polovinou těsta.
  3. Do mléka přidáme cukr, pudinkový prášek a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. Po vychladnutí ho přidáme do mixérem vyšlehaného másla a krátce mixérem spojíme.
  4. Smetanu na šlehání v druhé misce vyšleháme do tuhé šlehačky a můžeme vrstvit.
  5. Na jeden plát těsta navrstvíme krém, pěkně uhladíme, poklademe ovoce podle vlastní chuti a navrstvíme šlehačku. Položíme druhý plát těsta a zákusek odložíme do chladničky nejméně na 3 hodiny. Vrch posypeme moučkovým cukrem a ostrým nožem nakrájíme na úhledné řezy.