SUROVINY

Těsto:

150 gmák

100 gkokos

100 gkr. cukr

100 glískové oříšky

8 ksbílky

4 ksžloutky

Krém:

4 ksžloutky

2 šálkymléko

1 bal.vanilkový pudink

1/2 šálkukr. cukr

1 lžícecitronová šťáva

2 lžícetřešňový likér

250 gmáslo

Dále budeme potřebovat:

450 gmražené višně

4 lžícekr. cukr

2 lžícecitronová šťáva

2 lžičkykukuřičný škrob

Vrch:

100 gbílá čokoláda

dle potřebyolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáme cukr. Když je hmota tuhá a lesklá, přidáme žloutky – stále jeden po druhém. Pak přidáme mák, kokos, ořechy a jemně vařečkou promícháme.
  2. Těsto navrstvíme do dvou stejných plechů, které jsme vystlali pečícím papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů cca 20 minut. Upečená těsta necháme vychladnout.
  3. Žloutky, cukr a pudinkový prášek smícháme, přilijeme 1 šálek mléka a důkladně vymícháme hladkou hmotu bez hrudek. Zbylé mléko přivedeme k varu, přidáme rozmíchanou směs a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.
  4. Máslo utřeme do pěny, přidáme po lžících vychladlý pudink a vymixujeme hladký krém. Na závěr přidáme citrónovou šťávu a alkohol.
  5. Ovoce dáme do hrnce, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Přidáme citronovou šťávu a promícháme. V misce vymícháme škrob s dvěma lžícemi vody a přidáme do hrnce. Přivedeme k varu a stáhneme z ohně. Necháme mírně vychladnout.
  6. Na jeden upečený plát těsta navrstvíme višňovou hmotu, navrstvíme krém, položíme druhý plát těsta a na vrch rozetřeme polevu z bílé čokolády, kterou připravíme následovně:
  7. Bílou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a přidáme pár lžic oleje. Dáváme pozor, bílá čokoláda má tendenci srazit se 🙂